BMU-İNHA İDP tələbələri üçün yay məktəbi başlayıb
Bakı Mühəndislik Universitetində Koreyanın İNHA Universiteti ilə icra olunan ikili diplom proqramının tələbələri (BMU-İNHA İDP) üçün növbəti “Yay məktəbi”nə start verilib.
İNHA Universitetinin 15 nəfər professor-müəllim heyəti tərəfindən aparılan 3 həftəlik “Yay məktəbi”ndə “İnformasiya texnologiyaları”, “İnşaat mühəndisliyi”, “Elektrik mühəndisliyi” və “Elektronika mühəndisliyi” ixtisasları üzrə dərslər keçirilir.
Akademik tədris ilinin davamı hesab olunan və iyulun 25-də başa çatacaq “Yay məktəbi”ndə koreyalı professor və müəllimlər sözügedən ixtisaslar üzrə “Siqnallar və sistemlər”, “Rəqəmsal məntiqi dövrə”, “Ətraf mühit və laboratoriya”, “Geodeziyanın əsasları və təcrübə”, “Maşın öyrənməyə giriş”, “Rəqəmsal sistemlərin layihələndirilməsi”, “Rəqəmsal siqnalların emalı”, “Avtomatik idarəetmə”, “Elektron dövrələri - II” fənlərini tədris edəcəklər.
“2019-2023-cü illər üçün Azərbaycan Respublikasında ali təhsil sisteminin beynəlxalq rəqabətliliyinin artırılması üzrə Dövlət Proqramı” əsasında həyata keçirilən BMU-İNHA İDP-nin icrasına 2020-ci ildə başlanılıb. 3+1 modelinə əsaslanan proqram çərçivəsində ümumilikdə 319 tələbə təhsil alır. Proqramdan 61 tələbə məzun olub, bu il isə 83 tələbənin məzun olması gözlənilir.

The next “Summer School” has started for students of the dual diploma program (BEU-INHA DDP) implemented with INHA University of Korea at Baku Engineering University.
The 3-week “Summer School” conducted by 15 professors and teaching staff of INHA University is offering classes in the specialties of “Information Technologies”, “Civil Engineering”, “Electrical Engineering” and “Electronics Engineering”.
The “Summer School”, which is considered a continuation of the academic year and will end on July 25, will feature Korean professors and teachers teaching the following subjects in the aforementioned specialties: “Signals and Systems”, “Digital Logic Circuit”, “Environment and Laboratory”, “Fundamentals of Geodesy and Practice”, “Introduction to Machine Learning”, “Design of Digital Systems”, “Digital Signal Processing”, “Automatic Control”, “Electronic Circuits - II”.
The implementation of the BEU-INHA DDP, which is implemented on the basis of the “State Program on Increasing the International Competitiveness of the Higher Education System in the Republic of Azerbaijan for 2019-2023”, began in 2020. A total of 319 students are studying within the framework of the program based on the 3+1 model. 61 students have graduated from the program, and 83 students are expected to graduate this year.