BMU-İNHA İDP tələbələri üçün magistraturaya qəbul imtahanı keçirilib
Bakı Mühəndislik Universiteti ilə Koreyanın İNHA Universiteti arasında icra olunan ikili diplom proqramının (BMU-İNHA İDP) IV kurs tələbələri üçün Azərbaycan Respublikasının ali təhsil müəssisələrinin magistraturalarına növbəti qəbul imtahanı keçirilib.
BMU rektoru Yaqub Piriyevin təşəbbüsü ilə ötən ildən etibarən onlayn formada gerçəkləşdirilən imtahanlar Dövlət İmtahan Mərkəzi (DİM) ilə birgə təşkil olunub.
Builki imtahanda 64 tələbə iştirak edib. İNHA Universitetinin şərait yaratdığı zalda və DİM tərəfindən hazırlanan proqram əsasında keçirilən imtahanlar Bakı vaxtı ilə saat 10:00-da başlayıb. 3 saat 30 dəqiqə davam edən imtahan prosesinə DİM və BMU-İNHA İDP heyəti tərəfindən nəzarət olunub.
Qeyd edək ki, 3+1 modelinə əsaslanan İDP çərçivəsində hazırda 319 tələbə təhsil alır. Onlar 3 il BMU-da, 1 il isə İNHA Universitetində təhsil almaq hüququna malikdir. Ötən il proqramdan ilk dəfə 61 nəfər məzun olub. İNHA Universitetində 4-cü tədris ili üzrə təhsil alan 83 tələbə isə bu ilin yay aylarında növbəti məzunlar kimi Azərbaycana dönəcəklər.

The next entrance exam for the 4th year students of the dual degree program (BEU-INHA DDP) implemented between Baku Engineering University and INHA University of Korea has been held for master's degrees of higher education institutions of the Republic of Azerbaijan.
At the initiative of BEU Rector Yagub Piriyev, the exams, which have been held online since last year, were organized jointly with the State Examination Center (SEC).
64 students participated in this year's exam. The exams, which were held in a hall created by INHA University and based on the program prepared by SEC, began at 10 AM Baku time. The exam process, which lasted 3 hours and 30 minutes, was supervised by the SEC and BEU-INHA DDP staff.
It should be noted that 319 students are currently studying within the DDP based on the 3+1 model. They have the right to study for 3 years at BEU and 1 year at INHA University. Last year, 61 people graduated from the program for the first time. 83 students studying in the 4th academic year at INHA University will return to Azerbaijan as the next graduates this summer.