BMU-İNHA İDP tələbələri arasında bilik yarışı təşkil olunub
Bakı Mühəndislik Universiteti və Koreya Respublikasının İNHA Universiteti arasında həyata keçirilən beynəlxalq ikili diplom proqramının (BMU-İNHA İDP) II və III kurs tələbələri arasında Ümummilli Lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 101-ci ildönümünə həsr edilmiş  “Brain ring” bilik yarışının yekun mərhələsi  baş tutub.
BMU-İNHA İDP-nin təşkilatçılığı, Xarici dillər kafedrası və Koreyanın ölkəmizdəki səfirliyinin dəstəyi ilə keçirilən yarışda çıxış edən proqramın direktoru Humay Cəfərli və İDP-nin idarə olunması üzrə bölmə rəhbəri Hyunjin Yang bilik marafonunun gənclərin intellektual səviyyəsi, dünyagörüşü, analitik qabiliyyətinin inkişafında əhəmiyyətli rolunu vurğulayıblar. Bildirilib ki, proqram üzrə təhsil alan tələbələr arasında ildə iki dəfə təşkil edilən tədbirin budəfəki formatında əsas yenilik yarışın Koreya dilində keçirilməsidir. Tələbələri yarışa hazırlayan kafedranın Koreya dili müəllimlərinə buna görə təşəkkür edilib,  daha sonra yarışa start verilib.
Öncə III kurs tələbələrindən ibarət hər birində 5 nəfər olmaqla, 8 komanda yarışıb. Ardınca II kurs tələbələrindən ibarət 11 komanda eyni şəkildə müxtəlif sahələr üzrə təqdim edilən 15 sualı cavablandırıb. İkinci mərhələyə hər kurs üzrə 5 komanda keçib.
Yarışın yekununda ən yaxşı nəticə göstərən komandaların  (“Koreaful Thinkers”, “Sonqong”, “Shindorim”, “Chill”) üzvlərinə sertifikatlar və hədiyyələr təqdim edilib.

The final stage of the “Brain Ring” knowledge competition dedicated to the 101st anniversary of the National Leader Heydar Aliyev has been held among the 2nd and 3rd year students of the international dual degree program (BEU-INHA DDP) implemented between Baku Engineering University and Inha University of the Republic of Korea.
Speaking at the competition organized by BEU-INHA DDP, with the support of the Department of Foreign Languages and the Embassy of Korea in our country, the general director of the program Humay Jafarli and the head of the DDP management department Hyunjin Yang emphasized the important role of the knowledge marathon in the development of the intellectual level, worldview, and analytical abilities of young people. It was noted that the main innovation in the current format of the event, which is organized twice a year among students studying under the program, is that the competition will be held in Korean. The Korean language teachers of the department who prepared the students for the competition were thanked for this, and then the competition started.
First, 8 teams of 5 people each, consisting of 3rd year students, competed. Later, 11 teams of 2nd year students answered 15 questions presented in different fields in the same way. 5 teams from each year advanced to the second stage. At the end of the competition, the members of the teams that showed the best results (“Koreaful Thinkers”, “Songong”, “Shindorim”, “Chill”) were presented with certificates and gifts.