Bakı Mühəndislik Universiteti (BMU) ilə “Sabah Academy” MMC arasında anlaşma memorandumu imzalanıb. BMU-nun rektoru Yaqub Piriyev və MMC-nin direktoru Fərhad Paşayev tərəfindən imzalanan sənəd birgə layihələrin icrası, o cümlədən məlumat və təcrübə mübadiləsi kimi qarşılıqlı maraq kəsb edən sahələrdə əməkdaşlığın genişləndirilməsi məqsədi daşıyır.
İmzalanma mərasimində cari semestrdə BMU-nun 117 tələbəsinə “SABAH.HUB” İnnovasiya Mərkəzinin “SABAH.academy” platformasına uyğun olaraq “Sahibkarlığa giriş” mövzusunda tədris proqramını təqdim etməsinə toxunulub. Bildirilib ki, bu proqram çərçivəsində IE Beynəlxalq Biznes Məktəbinin nüfuzlu professorları, Stanford Universiteti və Azərbaycanın sahibkarlıq ekosisteminin aparıcı mütəxəssisləri tərəfindən hərtərəfli öyrənmə təcrübəsi təmin olunur. Sözügedən “Sahibkarlığa giriş” proqramı Elm və Təhsil Nazirliyi, Təhsil İnstitutu və “SABAH.academy” platformasının birgə təşəbbüsü olmaqla yanaşı, IE Beynəlxalq Biznes Məktəbi ilə əməkdaşlıq çərçivəsində gerçəkləşdirilir.
Tədbirdə gələcək əməkdaşlıq istiqamətləri, həmçinin “SABAH.HUB” İnnovasiya Mərkəzi ilə birgə inkubasiya proqramlarının təşkili kimi məsələlər nəzərdən keçirilib.

Memorandum of understanding signed between BEU and Sabah Academy
A memorandum of understanding has been signed between Baku Engineering University (BEU) and "Sabah Academy" LLC. The document signed by BEU rector Yagub Piriyev and LLC director Farhad Pashayev aims to expand cooperation in areas of mutual interest such as implementation of joint projects, as well as exchange of information and experience.
At the signing ceremony, it was mentioned that in the current semester, the "SABAH.HUB" Innovation Center presented the "Introduction to Entrepreneurship" educational program to 117 students of BEU in accordance with the "SABAH.academy" platform. It was reported that within the framework of this program, a comprehensive learning experience is provided by the prestigious professors of IE International Business School, Stanford University and leading experts of Azerbaijan's entrepreneurial ecosystem. In addition to being a joint initiative of the Ministry of Science and Education, the Institute of Education and the "SABAH.academy" platform, the "Introduction to Entrepreneurship" program is implemented in cooperation with the IE International Business School.
At the event, issues such as the organization of joint incubation programs with the "SABAH.HUB" Innovation Center were considered.