BMU ilə Çinin Qinqdao Texnologiya Universiteti arasında əməkdaşlıq çərçivəsində görüşlər keçirilib
Bakı Mühəndislik Universitetində (BMU) Çinin Qinqdao Texnologiya Universiteti ilə əməkdaşlıq çərçivəsində görüşlər keçirilib.
Əvvəlcə BMU-nun Memarlıq və inşaat fakültəsində baş tutan görüşdə Qinqdao Texnologiya Universitetinin nümayəndəsi Zaur Cəfərovla qarşılıqlı tələbə-müəllim mübadiləsi, Çində təhsilin üstünlükləri, azərbaycanlı gənclərin adıçəkilən ali təhsil ocağına cəlbi, bunun üçün nəzərdə tutulan prosedurlar və seçim mərhələləri, eləcə də digər məsələlərlə bağlı ətraflı müzakirələr aparılıb.
Sonra BMU-nun İnşaat mühəndisliyi, Mexanika mühəndisliyi ixtisaslarının magistr və bakalavr pillələrində təhsil alan tələbələrlə görüş təşkil olunub.
Tədbirdə Memarlıq və inşaat fakültəsinin dekanı Afər Əlifov çıxış edərək görüşün əhəmiyyəti haqqında fikirlərini bildirib.
Daha sonra Z.Cəfərov video-təqdimatla çıxış edib. Qinqdao Texnologiya Universitetinin nümayəndəsi Çində təhsil imkanları, tələbat duyulan ixtisaslar, tələbə və məzunların işlə təminatı və s. məsələlər haqda geniş məlumatları diqqətə çatdırıb.

Baku Engineering University (BEU) has hosted meetings as part of the cooperation with Qingdao University of Technology, China.
First, detailed discussions were held with Zaur Jafarov, representative of Qingdao University of Technology, on mutual student-teacher exchange, advantages of education in China, involvement of Azerbaijani youth in the above-mentioned higher education institution, procedures and selection stages intended for this, as well as other issues at the meeting held at the Faculty of Architecture and Construction of BEU.
Later, a meeting was organized with students studying at the master's and bachelor's degrees of Civil Engineering, Mechanical Engineering of BEU.
Speaking at the event, Afar Alifov, Dean of the Faculty of Architecture and Construction, expressed his views on the importance of the meeting.
Afterwards, Z. Jafarov made a video presentation. A representative of Qingdao University of Technology brought to attention extensive information about the issues ducational opportunities in China, in-demand majors, employment opportunities for students and graduates, and etc.