Bakı Mühəndislik Universiteti (BMU) ilə “BS-Avtomatika” MMC arasında əməkdaşlıq haqqında razılaşma imzalanıb. Rektor Yaqub Piriyevlə MMC-nin direktoru Pünhan Seyidovun imzaladığı sənəd universitetdə avtomatika, elektronika və energetika yönümlü ixtisaslar üzrə mütəxəssis hazırlığında tərəflərin maddi-texniki bazalarından və insan resurslarından qarşılıqlı istifadə üzrə əməkdaşlıq məqsədi daşıyır.
Bir çox istiqamətləri ehtiva edən razılaşmaya əsasən, ali təhsil müəssisəsi və MMC universitetin kitabxana-informasiya sisteminin informasiya resurslarının zənginləşdirilməsi, tələbələrin istehsalat təcrübəsinin, həmçinin “BS-Avtomatika”nın istehsal sahələrinə ekskursiyalarının təşkili, ixtisaslaşdırılmış iş yerlərinin yaradılması, müvafiq avadanlıq və proqram təminatı ilə təchiz edilmə layihəsinə dəstək, məzunlar üçün karyera imkanlarının yaradılması və s. kimi sahələrdə əməkdaşlıq edəcəklər.
Bundan əlavə, MMC-nin rəhbər və aparıcı mütəxəssislərinin tədris prosesinə, eləcə də tələbələrin buraxılış işlərinə və magistrlik dissertasiyalarına rəhbərliyə cəlbi nəzərdə tutulur. Bu məqsədlə “BS-Avtomatika”nın binasında universitetin Avtomatika, telekommunikasiya və energetika kafedrasının filialının yaradılması, orada BMU mütəxəssisləri tərəfindən MMC-nin xidmət göstərdiyi strukturların əməkdaşlarına müxtəlif kursların proqramları çərçivəsində təlimlərin keçirilməsi planlaşdırılır.
İmzalanma mərasimi tərəflər arasında maraq doğuran digər məsələlər üzrə geniş fikir mübadiləsi və müzakirələrlə yekunlaşıb.

Сooperation agreement has been signed between Baku Engineering University (BEU) and "BS-Avtomatika" LLC. The document signed by Rector Yagub Piriyev and Punhan Seyidov, director of LLC, aims at cooperation on the mutual use of material and technical bases and human resources of the parties in the training of specialists in automation, electronics and energy-oriented specialties at the university.
According to the agreement, which contains many directions, the higher educational institution and LLC will  cooperate in such areas as enriching the information resources of the university's library-information system, organizing students' production experience, as well as excursions to the production areas of "BS-Avtomatika", creating specialized workplaces, supporting appropriate equipment and software provision project, creating career opportunities for graduates, etc.
Moreover, it is planned to involve the leading and leading specialists of LLC in the teaching process, as well as in the supervision of students' graduation theses and master's theses. For this purpose, it is planned to establish a branch of the University's Department of Automation, Telecommunications and Energy in the building of "BS-Avtomatika", where BEU specialists will conduct trainings within the programs of various courses to the employees of the structures served by LLC.
The signing ceremony concluded with extensive exchange of views and discussions on other issues of interest between the parties.