Bakı Mühəndislik Universiteti (BMU) “İlin ekosistem oyunçusu” nominasiyası üzrə iştirak etdiyi “IDDA Awards” müsabiqəsinin III mərhələsi - ictimai səsvermədən uğurla keçərək finala vəsiqə qazanıb. Finalçılar növbəti mərhələdə münsiflər heyəti tərəfindən dəyərləndiriləcək və müvafiq olaraq, I, II, III yerlər 2 dekabr tarixində müəyyən ediləcək. Mükafatlandrma mərasimi və qaliblərin elanı isə 13 dekabr 2022-ci ildə "İllik İnnovasiya Sammiti"ndə baş tutacaq.
Müsabiqə milli innovasiya ekosisteminin inkişafına önəmli töhfə verən potensial oyunçuları təşviq etmək məqsədilə Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyi tabeliyində olan İnnovasiya və Rəqəmsal İnkişaf Agentliyi tərəfindən reallaşdırılır. “IDDA Awards” müxtəlif nominasiyalar üzrə Azərbaycanın innovasiya ekosisteminin ən fəal iştirakçılarının təntənəli mükafatlandırma mərasimidir.
Mükafatların məqsədi ictimaiyyətin diqqətini Azərbaycanın texnoloji və innovasiya ekosisteminin uğurlu layihələri, ən fəal insanları və nailiyyətlərinə cəlb etmək və maraqlı tərəfləri yeni nailiyyətlərə həvəsləndirməkdir.

Baku Engineering University (BEU) has successfully passed the third stage, public voting, and qualified for the finals of the IDDA Awards in the "Ecosystem Player of the Year" nomination. The finalists will be evaluated by the jury at the next stage and, accordingly, the I, II, III places will be determined on December 2. The awarding ceremony and the announcement of the winners will take place on December 13, 2022 at the "Annual Innovation Summit".
The competition is implemented by the Innovation and Digital Development Agency under the Ministry of Digital Development and Transport in order to encourage potential players who make an important contribution to the development of the national innovation ecosystem. IDDA Awards is a ceremonial awarding ceremony of the most active participants of Azerbaijan's innovation ecosystem in various nominations.
The awards aims to attract the attention of the public to successful projects, the most active people and achievements of the technological and innovation ecosystem of Azerbaijan, and encourage interested parties to new achievements.