Bakı Mühəndislik Universiteti (BMU) “IDDA Awards” müsabiqəsində “İlin ekosistem oyunçusu” nominasiyası üzrə iştirak edir. Hazırda müsabiqənin III mərhələsinə - ictimai səsverməyə start verilib. 25 noyabr 2022-ci ilə qədər davam edəcək səsvermədə (https://awards.idda.az/az/participants/91) hər kəsi BMU-nu dəstəkləməyə dəvət edirik.
İctimai səsvermənin seçim nəticələri 25 noyabr - 1 dekabr tarixlərində müəyyən ediləcək. Mükafatlandrma mərasimi və qaliblərin elanı isə 13 dekabr 2022-ci ildə baş tutacaq.
Qeyd edək ki, sözügedən müsabiqə milli innovasiya ekosisteminin inkişafına önəmli töhfə verən potensial oyunçuları təşviq etmək məqsədilə Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyi tabeliyində olan İnnovasiya və Rəqəmsal İnkişaf Agentliyi tərəfindən reallaşdırılır. “IDDA Awards” müxtəlif nominasiyalar üzrə Azərbaycanın innovasiya ekosisteminin ən fəal iştirakçılarının təntənəli mükafatlandırma mərasimidir.
Mükafatların məqsədi ictimaiyyətin diqqətini Azərbaycanın texnoloji və innovasiya ekosisteminin uğurlu layihələri, ən fəal insanları və nailiyyətlərinə cəlb etmək və maraqlı tərəfləri yeni nailiyyətlərə həvəsləndirməkdir.

BEU at "IDDA Awards"
Baku Engineering University (BEU) participates in the "IDDA Awards" in the nomination "Ecosystem Player of the Year". Currently, the third stage of the competition, public voting, has been started. We invite everyone to support BEU in the voting (https://awards.idda.az/az/participants/91), which will last until November 25, 2022.
The election results of the public vote will be determined between November 25 and December 1. The awarding ceremony and the announcement of the winners will take place on December 13, 2022.
Of note, the mentioned competition is implemented by the Innovation and Digital Development Agency under the Ministry of Digital Development and Transport in order to encourage potential players who make an important contribution to the development of the national innovation ecosystem. "IDDA Awards" is a ceremonial awarding ceremony of the most active participants of Azerbaijan's innovation ecosystem in various nominations.
The awards aims to attract the attention of the public to successful projects, the most active people and achievements of the technological and innovation ecosystem of Azerbaijan, and encourage interested parties to new achievements.