BMU Həmkarlar İttifaqı Komitəsinə yeni sədr seçilib
Bakı Mühəndislik Universiteti (BMU) Həmkarlar İttifaqı Komitəsinin (HİK) növbədənkənar iclası keçirilib.
Açılış nitqi ilə çıxış edən BMU-nun sosial məsələlər və ictimaiyyətlə əlaqələr üzrə prorektoru Bayram Hüseynzadə ali məktəbin Həmkarlar İttifaqı Komitəsinin sədri Şikar Qasımovun başqa işə keçməsi ilə əlaqədar vəzifəsindən öz ərizəsi əsasında ayrıldığını və iclasda yeni sədrin seçilməsi məsələsinə baxılacağını diqqətə çatdırıb. Prorektor BMU HİK-in ayrı-ayrı istiqamətlərdə, o cümlədən sosial durumu həssas olan əməkdaşlarla bağlı gördüyü işlərə diqqət çəkib,  ümumilikdə komitənin fəaliyyətinin müsbət olduğunu vurğulayıb.
Azərbaycan Respublikası Təhsil İşçiləri Azad Həmkarlar İttifaqı (ATİAHİ) Respublika Komitəsinin sədr müavini Mirzə Cəfərzadə isə çıxışında  təmsil etdiyi qurumun fəaliyyət istiqamətləri, həyata keçirdiyi son yeniliklər barədə ətraflı məlumat verib. BMU HİK-in fəaliyyətini müsbət dəyərləndirən Mirzə Cəfərzadə ATİAHİ ilə komitənin daha sıx əməkdaşlığına dair bir sıra məsələlərə toxunub.
Çıxışlardan sonra Şikar Qasımova BMU və ATİAHİ rəhbərlikləri adından səmərəli fəaliyyətinə görə fəxri fərmanlar təqdim edilib, ona gələcək işlərində uğurlar arzulanıb. Öz növbəsində Şikar Qasımov fəaliyyətinə verilən yüksək qiymətə görə hər iki qurumun rəhbərliyinə təşəkkür edib.
İclasda yeni sədr vəzifəsinə BMU-nun Tələbə Həmkarlar İttifaqı Komitəsinin rəhbəri Ləman Şərifovanın namizədliyi irəli sürülüb. Bildirilib ki, universitetin sosial və ictimai həyatında fəallığı ilə seçilən Ləman Şərifova Tələbə Həmkarlar İttifaqı Komitəsinin sədri vəzifəsində də uğurla fəaliyyət göstərib. O,  komitə üzvlərinin yekdil səsi ilə HİK-in yeni sədri seçilib.
Ləman Şərifova ona göstərilən etimada görə minnətdarlıq edib və vəzifəsinin öhdəsindən layiqincə gəlmək, universitetin Həmkarlar İttifaqının fəaliyyətinin daha sistemli şəkildə qurulması üçün səylə çalışacağını bildirib.

An extraordinary meeting of the Trade Union Committee (TUC) of Baku Engineering University (BEU) has been held.
In his opening speech, BEU Vice-Rector for Social Affairs and Public Relations Bayram Huseynzada noted that the chairman of the Trade Union Committee of the university Shikar Gasimov resigned from his post due to his transfer to another job and the meeting would consider the issue of electing a new chairman. The Vice-Rector drew attention to the work done by the TUC in various areas, including those related to employees with a socially vulnerable situation, emphasizing that the committee's activities are generally positive.
In his speech, Deputy Chairman of Azerbaijan Education Workers Free Trade Union Republican Committee (ATIAHI) Mirza Jafarzada provided detailed information about the directions of activity of the organization he represented and the latest innovations it has implemented. Positively evaluating the activities of the TUC, Mirza Jafarzada touched upon a number of issues related to closer cooperation between the committee and the ATIAHI.
After the speeches, Shikar Gasimov was presented with honorary certificates for his effective work on behalf of the BEU and ATIAHI administrations. In turn, Shikar Gasimov thanked the administration of both institutions for the high appreciation given to his activity.
At the meeting, the candidate of the head of the BEU Student Trade Union Committee Laman Sharifova was nominated for the position of the new chairperson. It was noted that Laman Sharifova, who was distinguished for her activity in the social and public life of the university, also successfully worked as the chair of the Student Trade Union Committee. She was elected the new chair of the TUC by the unanimous vote of the committee members.
Laman Sharifova expressed gratitude for the trust shown in her and stated that she would work diligently to adequately fulfill her duties and to organize the activities of the university's Trade Union in a more systematic manner.