BMU gənc alim və tədqiqatçıların yay düşərgəsində təmsil olunub
Bakı Mühəndislik Universiteti (BMU) Gənclər və İdman Nazirliyinin dəstəyi, eləcə də AMEA-nın Gənc Alim və Mütəxəssislər Şurasının təşkilatçılığı ilə “Milli dəyərlərlə rəqəmsal gələcəyə” devizi altında keçirilən gənc alim və tədqiqatçıların yay düşərgəsində təmsil olunub.
Respublikanın müxtəlif ali və elmi-tədqiqat müəssisələrindən olan gənc alimlər, magistrantlar və doktorantların qatıldığı yay düşərgəsində (21-26 avqust) BMU-nun Biznesin idarə edilməsi kafedrasının müəllimi Tahirə Salayeva “İnnovasiya və Ənənə: Rəqəmsal Startaplarla Dəyərlərimizi yaşadaq” mövzusunda çıxış edib. O, tədbirdə fəal iştirakına görə sertifikatla təltif olunub.
Qazax Olimpiya İdman Kompleksində təşkil olunan yay düşərgəsi günlərində həm milli-mənəvi dəyərlərin qorunması, həm də rəqəmsal dünyanın çağırışlarına uyğun inkişaf imkanları barədə müzakirələr aparılıb.
“Konstitusiya və Suverenlik İli” çərçivəsində keçirilən düşərgəyə ümumilikdə 90 magistr, gənc alim və tədqiqatçı qatılıb. Düşərgənin təşkilində əsas məqsəd bilik və təcrübə mübadiləsinin aparılması, elmi əməkdaşlıqların qurulması, innovativ ideyaların təşviqi və intellektual inkişaf mühitinin gücləndirilməsi olub.

BEU represented at summer camp for young scientists and researchers
Baku Engineering University (BEU) has been represented at the summer camp for young scientists and researchers, held under the motto “Towards a digital future with national values” with the support of the Ministry of Youth and Sports, as well as with the organization of the Council of Young Scientists and Specialists of ANAS.
At the summer camp (August 21-26), attended by young scientists, master's and doctoral students from various higher and research institutions of the republic, Tahira Salayeva, a lecturer at the Department of Business Administration of BEU, delivered a speech on the topic “Innovation and Tradition: Let's Keep Our Values ​​Alive with Digital Startups”. She was awarded a certificate for her active participation in the event.
During the summer camp, organized at the Gazakh Olympic Sports Complex, discussions were held on the protection of national and spiritual values, as well as the opportunities for development in line with the challenges of the digital world.
A total of 90 master's, young scientists and researchers participated in the camp, which was held within the framework of the “Year of Constitution and Sovereignty”. The main goal of organizing the camp was to exchange knowledge and experience, establish scientific collaborations, promote innovative ideas, and strengthen the intellectual development environment.