Bir qrup təhsil işçisinə dövlət təltiflərinin təqdim olunması mərasimi keçirilib. Tədbirdə Azərbaycan Prezidentinin müvafiq sərəncamlarına əsasən təltif edilmiş digər təhsil işçiləri ilə yanaşı, Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) 3 əməkdaşına elm və təhsil naziri Emin Əmrullayev tərəfindən “Tərəqqi” medalı təqdim edilib.
Qeyd edək ki, BMU-nun Peqadoji fakültəsnin dekanı Elşad Abdullayev, Mühəndislik fakültəsinin Kompüter və informasiya texnologiyaları kafedrasının baş müəllimi Etibar Seyidzadə və Kimya-biologiya kafedrasının dosenti Rəşad Səlimov beynəlxalq fənn olimpiadalarının keçirilməsində və şagirdlərin hazırlığı sahəsində xüsusi nailiyyətləri ilə fərqləndiklərinə görə təltif ediliblər.
Tədbirdə elm və təhsil naziri Emin Əmrullayev çıxış edərək ölkə Prezidenti cənab İlham Əliyevin müvafiq sərəncamları ilə təltif edilən təhsil işçilərini təbrik edib, onlara gələcək fəaliyyətlərində uğurlar arzulayıb.

A ceremony of presenting state awards to a group of educational workers has been held. At the event, other educational worker as well as 3 employees of Baku Engineering University (BEU), who were awarded according to the relevant orders of the President of Azerbaijan, were presented with the Taraggi Medal by Minister of Science and Education Emin Amrullayev.
Of note, Elshad Abdullayev, Dean of Education Faculty of BEU, Etibar Seyidzada, Senior Lecturer of Computer and Information Technologies Department of Engineering Faculty, and Rashad Salimov, Associate Professor of Chemistry and Biology Department, were awarded for their special achievements in the field of international subject Olympiads and student training.
Speaking at the event, the Minister of Science and Education Emin Amrullayev congratulated the educational workers who were awarded with the relevant orders of the President of Azerbaijan Ilham Aliyev, and wished them success in their future activities.