Bakı Mühəndislik Universitetində (BMU) universitetin əməkdaşları, müəllim-tələbə heyəti üçün “Batıgöz Azərbaycan” klinikası tərəfindən ödənişsiz göz müayinəsi həyata keçirilib.
Klinikanın həkim-oftalmoloqları sosial aksiyada iştirak edənləri göz sağlamlığı sahəsində qabaqcıl texnologiyalarla müayinə ediblər. Onlara zəruri tövsiyələr verilməklə yanaşı, ehtiyac yarandığı halda müalicə tədbirləri müəyyənləşdirilib.
Tədris prosesindən ayrılmadan mobil klinikada yüksək səviyyədə tibbi müayinə imkanları əldə edən müəllim-tələbə heyəti sözügedən aksiyanın təşkilindən razılıqlarını ifadə ediblər.
Qeyd edək ki, 3 gün davam edən (10-12 aprel) göz sağlamlığı üzrə aparılan müayinələrdə ümumilikdə 600-dən çox şəxs iştirak edib.

At the Baku Engineering University (BEU), a free eye exam was carried out by the "Batigoz Azerbaijan" clinic for the employees of the university, teachers and students.
Ophthalmologists of the clinic examined the participants of the social action with advanced technologies in the field of eye health. The treatment measures were determined in case of need.
The teacher-student staff, who got high-level medical examination opportunities in the mobile clinic without leaving the educational process, expressed their satisfaction with the organization of the mentioned action.
Of note, more than 600 people participated in eye health examinations that lasted for 3 days (April 10-12).