Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) Elm və innovasiya şöbəsinin müdiri dosent Mayis Əzizov və İqtisadiyyat kafedrasının müdiri dosent Həzi Eynalov Səudiyyə Ərəbistanında Beynəlxalq enerji konfransında iştirak ediblər.
KAPSARC elmi tədqiqat mərkəzi tərəfindən Səudiyyə Ərəbistanının paytaxtı Ər-Riyad şəhərində təşkil olunan konfransa dünyanın bir sıra tədqiqat mərkəzləri və universitetlərinin nümayəndələri qatılıblar.
BMU əməkdaşları konfransın sessiyalarında enerji mövzusunda, həmçinin COP29-a yüksək səviyyədə ev sahibliyi etmiş ölkəmizdə və universitet çərçivəsində qlobal iqlim dəyişikliyinin yaratdığı problemlərin aradan qaldırılması, bərpa olunan enerji mənbələrindən istifadə, kampusda yaşıl sahələrin genişlənməsi, eləcə də qorunması istiqamətində görülən işlərlə bağlı çıxış edib və müzakirə olunan məsələlərə münasibət bildiriblər.

Associate Professor Mayis Azizov, Head of the Science and Innovation Department of Baku Engineering University (BEU), and Associate Professor Hazi Eynalov, Head of the Economics Department, have participated in the International Energy Conference in Saudi Arabia.
Representatives of a number of research centers and universities around the world attended the conference organized by the KAPSARC scientific research center in the capital of Saudi Arabia, Riyadh.
BEU employees spoke at the conference sessions on energy, as well as on the work done to eliminate the problems caused by global climate change in our country, which hosted COP29 at a high level, and within the university, use renewable energy sources, expand green areas on campus, as well as to protect them, and expressed their views on the issues discussed.