BMU əməkdaşının COP29 pavilyonunda ekoloji startapının təqdimatı olub
Bakı Mühəndislik Universiteti (BMU) Elmi Tədqiqat Mərkəzinin elmi işçisi Fatma Maarifli Azərbaycanın evsahibliyi ilə keçirilən BMT-nin İqlim Dəyişmələri üzrə Çərçivə Konvensiyasının Tərəflər Konfransının 29-cu sessiyası (COP29) çərçivəsində “Davamlı Gələcək Platforması” pavilyonunda  təsisçisi olduğu startapının təqdimatını edib.
BMU əməkdaşının “Fosin” adlı startapı karbon qazını oksigenə çevirmə xüsusiyyətinə malikdir və iqlim dəyişikliklərinin mənfi təsirlərinə qarşı mübarizədə əhəmiyyətli rol oynaması ilə seçilir.
Ətraf mühitin qorunması, davamlı gələcək mövzusuna töhfə olan bu startap pavilyonu ziyarət edənlər tərəfindən maraqla qarşılanıb.

Ecological startup of BEU employee presented at COP29 pavilion
Fatma Maarifli, a research fellow at the Baku Engineering University (BEU) Scientific Research Center, has presented her startup at the "Sustainable Future Platform" pavilion within the framework of the 29th session of the Conference of the Parties to the United Nations Framework Convention on Climate Change (COP29), hosted by Azerbaijan.
The BEU employee's startup called "Fosin" has the ability to convert carbon dioxide into oxygen and is distinguished by its significant role in combating the negative effects of climate change.
This startup, which contributes to the theme of environmental protection and a sustainable future, was met with interest by visitors to the pavilion.