Bakı Mühəndislik Universitetinin əməkdaşı (BMU) Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyinin tabeliyindəki İnnovasiya və Rəqəmsal İnkişaf Agentliyinin elan etdiyi “IDDA Awards 2024" müsabiqəsinin qalibi olub.
Azərbaycan innovasiya ekosistemi təmsilçilərinin öz layihələri ilə qatıldığı müsabiqədə ölkəmizin innovasiya ekosisteminin formalaşmasında xüsusi çəkiyə malik BMU uğurla iştirak edib və universitet Texnoparkının direktoru dosent İsa Qasımov “Ekosistemin Lokomotivi” nominasiyası üzrə 1-ci yeri qazanıb. Müsabiqə, ümumilikdə 11 nominasiya üzrə təşkil olunub.
“IDDA Awards” İnnovasiya və Rəqəmsal İnkişaf Agentliyi tərəfindən 2022-ci ildən etibarən keçirilir. Müsabiqənin təşkilində əsas məqsəd ekosistemin ən perspektivli innovatorlarını tanıtmaq, onların fəaliyyətini dəstəkləmək, ölkə innovasiyasının inkişafında aktiv iştirak edən oyunçular arasında rəqabət mühiti yaratmaqdır.

Baku Engineering University Technopark (BEU) has won the “IDDA Awards 2024” competition announced by the Innovation and Digital Development Agency under the Ministry of Digital Development and Transport.
BEU, which has a special importance in the formation of our country's innovation ecosystem, successfully participated in the competition, in which representatives of the Azerbaijani innovation ecosystem participated with their projects, and Associate Professor Isa Gasimov, Director of the university Technopark, won 1st place in the “Locomotive of the Ecosystem” nomination. The competition was organized in a total of 11 nominations.
“IDDA Awards” has been held by the Innovation and Digital Development Agency since 2022. The main goal of organizing the competition is to introduce the most promising innovators of the ecosystem, support their activities, and create a competitive environment among players actively participating in the development of the country's innovation.