Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) Xarici əlaqələr və layihələrin idarə olunması şöbəsinin əməkdaşı Nərmin Ələkbərova “Erasmus Village” layihəsinin rellaşdırılması ilə bağlı tədbirdə iştirak edib.
Tədbirdə “Erasmus Tələbə Şəbəkəsi – Azərbaycan” İctimai Birliyinin sədri Əli Tağıyev, QHT-lərə Dövlət Dəstəyi Agentliyinin Beynəlxalq əlaqələr şöbəsinin müdiri Toğrul Məmmədli, Azərbaycanda “Horizon Europe” proqramının milli əlaqələndiricisi İlham Hümbətov, Milli Erasmus+ ofisinin rəhbəri Pərviz Bağırov, AHK və Erasmus+ üzrə rəsmi məlumat mərkəzinin direktoru Ramiz Əliyev çıxış ediblər.
Natiqlər Erasmus+ proqramının Azərbaycan vətəndaşları üçün təklif etdiyi imkanlar, proqramın insan kapitalının inkişafında rolu, layihənin bu istiqamətdə verəcəyi faydaları vurğulayıblar.
Layihə çərçivəsində həm ali təhsil müəssisələri, həm də qeyri-hökumət təşkilatlarının beynəlxalq əlaqələrinin gücləndirilməsində yeni çağırışlar və imkanlar mövzusunda dəyirmi masalar təşkil olunub.
Tədbir xaricdə təhsil üzrə dövlət və beynəlxalq proqramlar haqqında sessiyalarla davam edib. Avropa Həmrəylik Korpusu (European Solidarity Corps), Erasmus+Gənclik (Erasmus+Youth), Erasmus Mundus Birgə Magistr proqramı (EMJMD) daxil olmaqla, müxtəlif proqramların dəstəyi ilə xaricdə təhsil, könüllülük və mübadilə proqramlarında iştirak imkanları, müraciət prosesi, qəbul şərtləri haqda ətraflı məlumat verilib.

An employee of International Relations and Project Management Department of Baku Engineering University (BEU) Narmin Alakbarova has attended the event on the implementation of “Erasmus Village” project.
Ali Taghiyev, Chairman of the Erasmus Student Network Azerbaijan Public Union, Togrul Mammadli, Head of the International Relations Department of the State Support Agency for NGOs, Ilham Humbatov, National Coordinator of the "Horizon Europe" program in Azerbaijan, Parviz Baghirov, Director of the Azerbaijan National Office of ERASMUS +, Ramiz Aliyev, director of the official information center on AHK and Erasmus+ took the floor at the event.
The speakers emphasized the opportunities offered by the Erasmus+ program for the citizens of Azerbaijan, the role of the program in the development of human capital, and the benefits the project would provide in this direction.
Within the framework of the project, round tables were organized on new challenges and opportunities in strengthening the international relations of both higher education institutions and non-governmental organizations.
The event continued with sessions on state and international programs for study abroad. Detailed information was given about the possibilities of participation in study abroad, volunteering and exchange programs with the support of various programs such as European Solidarity Corps, Erasmus+Youth, Erasmus Mundus Joint Master program (EMJMD), the application process, and admission conditions.