Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) əməkdaşı Avropa Komissiyasının maliyyələşdirdiyi “Azərbaycanda Rektorlar Konfransının yaradılması” (ECAR) adlı Erasmus+ layihəsi çərçivəsində reallaşdırılan “Strateji insan resurslarının idarə olunması" adlı tədris proqramına qoşulub.
BMU-nun İnsan resursları və hüquq şöbəsinin mütəxəssisi Aynur Seyidova ilə yanaşı, Azərbaycanın layihə tərəfdaşı olan 16 ali təhsil müəssisəsindən 18 nəfərin iştirak iştirak etdiyi, Azərbaycan HR İnstitutu tərəfindən keçirilən proqramın məqsədi ali təhsil müəssisələrində insan resursları idarəedilməsinin təkmilləşdirilməsidir.
Proqramın açılış mərasimində layihənin tərəfdaşı Azərbaycan Turizm və Menecment Universitetinin tədris işləri üzrə prorektoru Zaur Bağırov, ECAR layihəsinin koordinatoru, Bakı Biznes Universitetinin Universitet-sənaye əməkdaşlığı şöbəsinin müdiri Gülşən Bayramova, Azərbaycan HR İnstitutunun təsisçisi və direktoru Emil Hüseynov çıxış edərək, layihənin önəmini vurğulayıblar.
Qeyd edək ki, Azərbaycan HR İnstitutunun təlimçisi Fəzilə Əsgərova tərəfindən həyata keçirilən proqram toplam 6 modulu (İstedadların cəlb olunması, HR Əməliyyatlar, Öyrənmə və İnkişaf, İstedadların idarə olunması, Ölçmə və Analitika, Biznes Liderlik) əhatə edir.

An employee of Baku Engineering University (BEU) has joined the educational program "Strategic human resources management" implemented within the framework of the Erasmus+ project "Establishment of the Rectors' Conference in Azerbaijan" (ECAR) funded by the European Commission.
The program,participated by Aynur Seyidova, a specialist of the Human Resources and Legal Department of BEU, 18 people from 16 higher education institutions, which are project partners of Azerbaijan, and held by the Azerbaijan HR Institute, aims to improve human resources management in higher education institutions.
Speaking at the opening ceremony of the program, the partner of the project Zaur Bagirov, Vice-Rector for Academic Affairs of Azerbaijan Tourism and Management University, Gulshan Bayramova, ECAR project coordinator and head of the university-industry cooperation department of Baku Business University, Emil Huseynov, founder and director of Azerbaijan HR Institute emphasized the importance of the project.
Of note, the program implemented by Fazila Asgarova, trainer of the Azerbaijan HR Institute, includes a total of 6 modules (Talent Attraction, HR Operations, Learning and Development, Talent Management, Measurement and Analytics, Business Leadership).