BMU Daşkənddə “Study in Azerbaijan” təhsil sərgisində təmsil olunub
Bakı Mühəndislik Universiteti (BMU) Özbəkistanın paytaxtı Daşkənd şəhərində keçirilən “Study in Azerbaijan” təhsil sərgisində təmsil olunub.
BMU nümayəndə heyətinin iştirak etdiyi sərgi Azərbaycan və Özbəkistan arasında elm və ali təhsil sahəsində əməkdaşlığın genişləndirilməsi məqsədilə Elm və Təhsil Nazirliyi və ali təhsil müəssisələrinin rəhbər heyətinin Özbəkistana səfəri çərçivəsində təşkil edilib.
Sərginin açılış mərasimində elm və təhsil nazirinin müavini İdris İsayev, Özbəkistanın ali təhsil, elm və innovasiyalar nazirinin birinci müavini Şahrux Daliyev, eləcə də digər rəsmi şəxslər BMU stendi ilə tanış olublar. Stendi ziyarət edənlərə universitetdə tədris olunan müasir ixtisaslar barədə məlumat verilib, həmçinin təqaüd proqramları və tələbə həyatı, əcnəbi tələbələr üçün yaradılan imkanlarla bağlı dolğun informasiyalar təqdim edilib.
Qeyd edək ki, Azərbaycan-Özbəkistan Hökumətlərarası Komissiyasının 13-cü iclasının protokolunda nəzərdə tutulan tapşırıqların icrası istiqamətində atılmış mühüm addımlardan biri olan sərgi mədəniyyətlərarası əlaqələri gücləndirmək, tələbə mübadiləsini təşviq etmək və ölkəmizdə təhsil alan xarici tələbələrin sayını artırmaq məqsədi daşıyıb.

Baku Engineering University (BEU) has been represented at the “Study in Azerbaijan” educational exhibition held in Tashkent, the capital of Uzbekistan.
The exhibition, in which the BEU delegation participated, was organized within the framework of the visit of the Ministry of Science and Education and the leadership of higher education institutions to Uzbekistan in order to expand cooperation between Azerbaijan and Uzbekistan in the field of science and higher education.
At the opening ceremony of the exhibition, Deputy Minister of Science and Education Idris Isayev, First Deputy Minister of Higher Education, Science and Innovations of Uzbekistan Shahrukh Daliyev, as well as other officials, got acquainted with the BEU stand. Visitors to the stand were informed about modern specialties taught at the university, as well as provided with comprehensive information on scholarship programs and student life, and opportunities created for foreign students.
It should be noted that the exhibition, which is one of the important steps taken towards the implementation of the tasks stipulated in the protocol of the 13th meeting of the Joint Intergovernmental Commission between the Republic of Azerbaijan and the Republic of Uzbekistan, aims to strengthen intercultural relations, promote student exchange and increase the number of foreign students studying in our country.