Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) Azərbaycan Robotexnika Mühəndisliyi Akademiyası (AREA) ilə birgə əməkdaşlığı çərçivəsində universitetdə yeni Robotexnika Mərkəzi fəaliyyətə başlayır.
Mərkəzdə 8-19 yaşlı şagird və tələbələr üçün mühəndislik sahəsində ən son texnologiyaların nəzəri və praktiki tədrisi, beynəlxalq olimpiadalara hazırlıq, riyazi və məntiqi düşüncəyə əsaslanan alqoritmik və təməl mühəndislik biliklərinin öyrədilməsi, həmçinin universitetin Texnoparkında kiçik tipli istehsalat nəzərdə tutulub.
Tədris prosesinin müasir avadanlıqlarla təchiz olunmuş BMU-da təşkili şagirdlərin gələcəkdə mütəxəssis kimi formalaşmasına stimul verəcək.
Qeyd edək ki, mərkəzdə təşkil ediləcək tədris proqramlarına Xırdalan şəhərinin ətraf əraziləri daxil olmaqla, bütün Abşeron rayonundan olan şagird və tələbələr müraciət edə bilərlər. İlk master-klass 7 noyabr 2019-cu il tarixində saat 16:00-da BMU-nun əsas binasının Akt zalında keçiriləcək.

New opportunity for students at BEU
A new Robotics Center will be launched at the Baku Engineering University (BEU) in cooperation with the Azerbaijan Robotics Engineering Academy (AREA).
The Center provides theoretical and practical teaching of the latest technologies in engineering for students at the age of 8-19, preparation for international Olympics, teaching algorithmic and basic engineering knowledge based on mathematical and logical thinking, as well as small scale production at the University's Technopark.
Organization of the educational process at BEU equipped with modern technologies will stimulate the formation of students as specialists in the future.
It should be noted that the training programs will be available to all students of the Absheron region, including the surrounding areas of Khirdalan. The first master class will be held on November 7, 2019 at 4 PM at the BEU main building auditorium.