Bakı Mühəndislik Universitetində (BMU) 2021/2022-ci tədris ilinin yaz semestrinin imtahan sessiyası (əyani formada) davam edir. İyunun 1-dən start götürən sessiyanın arxada qalan dövrü ərzində 913 imtahan təşkil olunub. Keçirilən imtahanlarda bakalavr və magistratura səviyyələri üzrə indiyə qədər ümumilikdə 4500-ə yaxın tələbə iştirak edib.
İmtahan nəticələri imtahan keçirildiyi gün fənn müəllimi tərəfindən universitetin Elektron Məlumat Sisteminə yerləşdirilir.
Nizam-intizama ciddi şəkildə riayət olunan imtahan sessiyasında tələbələrin biliyinin qiymətləndirilməsində şəffaflığı və obyektivliyi təmin etmək, yarana biləcək şikayətləri operativ şəkildə aradan qaldırmaq, həmçinin sessiyanın gedişinə daimi nəzarəti həyata keçirmək məqsədilə Qərargah və Apelyasiya Komissiyası fəaliyyət göstərir.Tələbələr imtahan bitdikdən sonra 1 gün ərzində ərizə ilə komissiyaya müraciət etmək hüququna malikdirlər.
Hər bir müraciət komissiya sədrinin və üzvlərinin iştirakı ilə dekan, kafedra müdiri, fənni tədris edən müəllim, həmçinin həmin fənni tədris edən başqa bir müəllim tərəfindən dinlənilir. Ardınca tələbənin verdiyi cavab yenidən oxunur, fənni tədris edən müəllimin tələbənin iradına münasibəti bildirildikdən sonra komissiya müvafiq qərar verir.
20 iyun tarixinə olan məlumata əsasən, Apelyasiya Komissiyasına cəmi 197 müraciət daxil olub. Onlardan 167 müraciət komissiya tərəfindən yoxlanılıb və təxminən 30 faizi tələbələrin xeyrinə həll edilib.
5 iyul tarixinədək davam edəcək imtahan sessiyasında ümumilikdə 1100 imtahanın keçirilməsi nəzərdə tutulub.

The spring semester examination session (offline) for the 2021/2022 academic year continues at Baku Engineering University (BEU). During the session, which started on June 1, 913 exams were organized. A total of about 4,500 undergraduate and graduate students have so far taken part in the exams.
The results of the exam are uploaded by the teachers on the Electronic Information System on the day of the exam.
The Headquarter and Appeals Commission operate in order to ensure transparency and objectivity in the assessment of students' knowledge during the examination session, and promptly eliminate any negative situations that might arise, as well as to monitor the exam session. Students have the right to apply to the commission within 1 day after the exam.
Each appeal is heard by the dean, the head of the department, the teacher who teaches the subject, as well as another teacher who teaches the same subject in the presence of the chairman and members of the commission. Later, the student's answer is read again, and after the teacher of the subject has commented on the student's remark, the commission makes a relevant decision.
The Appeals Commission received a total of 197 appeals. 167 of them were examined by the commission and about 30% were resolved in favor of students.
A total of 1,100 exams are planned to be held during the exam session, which will last until July 5.