Bakı Mühəndislik Universitetində (BMU) 2024/2025-ci tədris ilinin yaz semestrinin yay imtahan sessiyası uğurla yekunlaşıb.
Bakalavriat və magistratura səviyyələrində iyun ayının əvvəlindən start verilən imtahanlar iyulun 5-dək davam edib. Tələbələrin biliyinin qiymətləndirilməsində obyektivlik, şəffaflıq prinsiplərinə tam riayət olunub, bu məqsədlə universitet rəhbərliyi, müvafiq struktur bölmələri tərəfindən bütün zəruri təşkilati və texniki tədbirlər həyata keçirilib.
Sessiya dövründə universitetdə fəaliyyət göstərən Qərargah imtahan prosesinə fasiləsiz nəzarəti təmin edib, imtahanların gedişində yaranan bütün məsələlərə dərhal reaksiya verilib. Eyni zamanda, üzrlü səbəblərdən imtahanda iştirak edə bilməyən tələbələr üçün qanunvericiliyin tələblərinə uyğun şəkildə təkrar imtahanlar təşkil olunub.
İmtahan sessiyası müddətində fəaliyyət göstərmiş Apellyasiya Komissiyasına daxil olan şikayətlər çevik şəkildə araşdırılıb, tələbələrin müraciətlərinə ədalətli və əsaslandırılmış qərarlarla cavab verilib.

Summer examination session ends at BEU
The summer examination session of the spring semester of the 2024/2025 academic year has been successfully concluded at Baku Engineering University (BEU).
The exams, which started at the beginning of June at the bachelor's and master's levels, continued until July 5. The principles of objectivity and transparency were fully observed in the assessment of students' knowledge, and for this purpose, all necessary organizational and technical measures were taken by the university administration and relevant structural units.
During the session, the Headquarters operating at the university ensured continuous control over the exam process and responded immediately to all issues arising during the exams. Moreover, re-exams were organized in accordance with the requirements of the legislation for students who could not participate in the exam for valid reasons.
Complaints received by the Appeals Commission operating during the exam session were promptly investigated, and students' applications were responded to with fair and reasoned decisions.