BMU-da Vətən müharibəsi qaziləri ilə görüş
Bakı Mühəndislik Universiteti (BMU) Tələbə Həmkarlar İttifaqı Komitəsinin (THİK) nəzdində fəaliyyət göstərən “Qarabağ” klubunun təşkilatçılığı ilə “Qəhrəmanını tanı” adlı tədbir keçirilib.
Şəhidlərimizin əziz xatirəsinin bir dəqiqəlik sükutla yad edilməsi və Dövlət Himninin səsləndirilməsi ilə başlayan tədbirdə 44 günlük Vətən müharibəsi dövrü ilə bağlı videoçarx nümayiş olunub.
Açılış nitqi ilə çıxış edən “Qarabağ” klubunun sədri Nihad Süleymanov Vətən müharibəsinin canlı şahidləri ilə təşkil edilən belə görüşlərin gənclərin vətənpərvərlik ruhunda yetişməsindəki rolunu vurğulayıb.
Sonra Füzuli, Şuşa, Ağdərə, Qubadlı, Xocavənd istiqamətlərində gedən döyüşlərdə qəhrəmanlıq göstərən qazilərdən gizirlər- Kənan Quliyev, Ramin Şirinov, Salman Xudaverdiyev və çavuşlar- Əsgər Əhmədov, Qafar Məmmədəliyev, Vüsal Qəhrəmanov çıxış ediblər. Çıxışlarda Vətən müharibəsi iştirakçıları tələbələrə keçdikləri döyüş yolundan, müharibə dövründə Milli Ordumuzun göstərdiyi rəşadətdən ətraflı danışıblar.

The event “Know Your Hero” has been organized by the “Garabagh” club operating under the Student Trade Union Committee (STUC) of Baku Engineering University (BEU).
The event began with a minute of silence in memory of our martyrs and the playing of the National Anthem, and a video clip about the 44-day Patriotic War was shown.
In his opening speech, the chairman of the “Garabagh” club Nihad Suleymanov emphasized the role of such meetings with living witnesses of the Patriotic War in instilling patriotism in young people.
Then, the veterans, who showed heroism in the battles in the Fuzuli, Shusha, Aghdara, Gubadli, and Khojavend directions, ensigns - Kenan Guliyev, Ramin Shirinov, Salman Khudaverdiyev, and sergeants - Asgar Ahmadov, Gafar Mammadaliyev, and Vusal Gahramanov, delivered speeches. During the speeches, participants of the Patriotic War spoke in detail to the students about the path of war they had taken and the courage shown by our National Army during the war.