Bakı Mühəndislik Universitetində (BMU) “İnstitusional akkreditasiya” mövzusunda Təhsildə Keyfiyyət Təminatı Agentliyinin (TKTA) növbəti təlimi keçirilib.
Universitetin akkreditasiyadan keçirilməsinin III modulu üzrə təşkil olunan təlimdə Agentliyin Təlim və metodologiya şöbəsinin müdiri Asiman İlyasov çıxış edərək akkreditasiyanın yeni meyarları, əsasları və tətbiqi ilə bağlı məsələlərə toxunub.
Şöbə müdiri, həmçinin “Təlim və tədris” istiqaməti üzrə əsas indikatorlar, o cümlədən məsləhət xidmətinin təşkili vəziyyəti, müəllimin rəhbərliyi altında tələbələrin sərbəst işinin hazırlanmasının təşkili vəziyyəti, tədris prosesi ilə bağlı tətbiq edilən normaların səmərəliliyinin izlənilməsi və təkmilləşdiirlməsi, təcrübə işinin təşkili və s. haqda ətraflı məlumatları nəzərə çatdırıb.

The next training of the Education Quality Assurance Agency (EQAA) on "Institutional accreditation" has been held at Baku Engineering University (BEU).
Speaking at the training organized on module III of the university's accreditation, Asiman Ilyasov, head of the Agency's Training and Methodology Department, addressed the issues related to the new criteria, principles and application of accreditation.
The head of the department, provided detailed information about the main indicators of the "Training and Training", including the organization of the consulting service, the efficiency of the norms applied to the training process, organization of practice work, and etc.