BMU-da tələbələrin rəsm əsərlərinin sərgisi keçirilib
Bakı Mühəndislik Universitetində (BMU) Memarlıq və inşaat fakültəsinin “Dizayn” ixtisasında təhsil alan tələbələrin rəsm əsərlərinin sərgisi keçirilib.
Dizayn kafedrasının təşkil etdiyi sərgidə tədris dövründə keçirilən rəsm, rəngkarlıq, dizaynın əsasları, layihələndirmə, mobil strukturlar fənləri üzrə semestrdaxili və fərdi fəaliyyət tapşırıqlarına aid nümunələr yer alıb.
Sərgi ilə tanış olan BMU-nun rektoru Yaqub Piriyev tələbələrin yaradıcı qabiliyyətlərini yüksək qiymətləndirib, universitetdə gənclərin həm də rəssamlıq istedadının üzə çıxarılmasını təqdir edib. Tələbələri maraqlı əl işləri ilə əlaqədar təbrik edən rektor onların gələcəkdə daha gözəl yaradıcı nümunələr ortaya qoyacaqlarına inamını vurğulayıb, eyni zamanda belə sərgilərin tələbələr üçün böyük stimul olduğunu deyib.
Sonra rektor müəllim və tələbələrlə söhbət edib, artıq universitetdə ənənə halını alan belə sərgilərin hər zaman dəstəklənəcəyini bildirib. Rektor, həmçinin iştirakçılara qarşıdan gələn Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəylik Günü və Yeni il bayramı münasibətilə ən xoş təbriklərini çatdırıb.

An exhibition of paintings by students studying in the “Design” Department of the Faculty of Architecture and Construction has been held at Baku Engineering University (BEU).
The exhibition organized by the Design Department included examples of intra-semester and individual activity assignments on drawing, painting, basics of design, projecting, and mobile structures held during the academic year.
Getting acquainted with the exhibition, BEU Rector Yagub Piriyev highly appreciated the creative abilities of the students and appreciated the fact that the university also reveals the artistic talent of young people. Congratulating the students on their interesting handicrafts, the rector emphasized his belief that they would create more beautiful creative examples in the future, He added that such exhibitions were a great incentive for students.
Later, the rector talked with teachers and students and emphasized that such exhibitions, which have already become a tradition at the university, will always be supported. The rector also conveyed his warmest congratulations to the participants on the upcoming World Azerbaijanis Solidarity Day and New Year.