Bakı Mühəndislik Universitetində (BMU) Memarlıq və inşaat fakültəsinin Dizayn kafedrasının təşəbbüsü ilə ulu öndər Heydər Əliyevin anadan olmasının 100 illik yubileyi çərçivəsində tələbələrin əl işlərindən ibarət sərgi təşkil olunub.
Xeyriyyə məqsədi daşıyan sərgi çeşid bolluğu və rəngarəngliyi ilə seçilib. Belə ki, sərgidə müxtəlif çeşidli əl işləri, o cümlədən keramika və şüşə üzərində rəngkarlıq, toxuma və tikmə, bədii oyma, rəssamlıq, şam məmulatları və s. yaradıcılıq nümunələri yer alıb.
Sərgidə iştirak edə bilməyən tələbələrin dərsdən sonrakı fərdi fəaliyyətlərinin əməyi olan əl işləri isə onların valideynləri tərəfindən nümayiş etdirilib.
Ziyarətçilərin yüksək maraqla qarşıladığı sərgidə toplanan vəsaitin qan xərçəngindən əziyyət çəkən uşaqların müalicəsinə yönəldilməsi nəzərdə tutulur.

On the initiative of the Department of Design of the Faculty of Architecture and Construction at Baku Engineering University (BEU), an exhibition of students' handicrafts has been organized within the framework of the 100th anniversary of the Great Leader Heydar Aliyev.
The charity exhibition was distinguished by its variety. Thus, various types of handicrafts, including painting on ceramics and glass, weaving and embroidery, artistic carving, painting, candle products, etc., were included in the exhibition.
Handicrafts of the students who could not participate in the exhibition were presented by their parents.
The funds collected at the exhibition are intended to be directed to the treatment of children suffering from blood cancer.