Bakı Mühəndislik Universitetində (BMU) tələbələr üçün “Microsoft office” proqramları üzrə ödənişsiz dərslərə start verilib. Bir ay müddətində davam edəcək dərslər universitetin Tələbə Həmkarlar İttifaqı Komitəsi (THİK) və “FZ Academy”-nin birgə əməkdaşlığı çərçivəsində təşkil olunub. Layihənin məqsədi tələbələrin müvafiq proqramlar üzrə bilik və bacarıqlarının artırılması və təkmilləşdirilməsidir.
Dərslər həftədə iki gün olmaqla, "FZ academy"-nin İnformatika müəllimi Əfsanə Bağırova tərəfindən tədris olunur. Kursun sonunda iştirakçılara sertifikatlar təqdim ediləcək.
BMU THİK və “FZ Academy” əməkdaşlığı çərçivəsində hazırda universitetdə magistratura pilləsinə hazırlıq səviyyəsi üzrə keçirilən ödənişsiz dərslər də davam edir. Əməkdaşlığa uyğun olaraq, BMU-da magistr hazırlığı, ofis proqramları təlimi ilə yanaşı, xarici dillərdə danışıq dərsləri, brain-ring və digər layihələrin ödənişsiz şəkildə təşkili də planlaşdırılıb.

Baku Engineering University (BEU) has started free Microsoft Office classes for students. The classes, to continue for a month, were organized within the framework of the joint cooperation of the BEU Student Trade Union Committee (STUC) and FZ Academy. The project aims to increase and improve the knowledge and skills of students on relevant programs.
The classes are held two days a week and taught by Afsana Bagirova, the Informatics teacher of FZ academy. Certificates will be presented to participants at the end of the course.
Within the framework of the cooperation of BEU STUC and FZ Academy, free classes at the level of preparation for the master's degree are currently being held at the university. In accordance with the cooperation, preparation for the master's degree, as well as conversation classes in foreign languages, brain-ring and other projects are also planned free of charge.