BMU-da “TəhsilPlus” kartı ilə bağlı müzakirələr aparılıb
Bakı Mühəndislik Universitetində (BMU) pedaqoji heyətin iştirakı ilə “TəhsilPlus” kartı mövzusunda müzakirə formatında görüş təşkil edilib. Görüşdə təhsil işçiləri üçün müxtəlif güzəşt və imtiyazlar təqdim edən bu yeni layihə ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb.
Əvvəlcə BMU-nun rektoru Yaqub Piriyev Təhsilin İnkişafı Fondu tərəfindən həyata keçirilən bir sıra uğurlu sosial və təhsil yönümlü layihələr barədə danışıb. Rektor tələbələrə yönəlmiş “TələbəPlus” kartının üstünlüklərini vurğulayıb və Fondun müəllimlər üçün planlaşdırdığı yeni layihəni-“TəhsilPlus” kartını müsbət qiymətləndirərək, onun təhsil işçilərinə faydalı olacağına inandığını bildirib.
Sonra Fondun İdarə Heyətinin sədri Elnur Nəsibov çıxış edərək, dövlət-özəl tərəfdaşlığı çərçivəsində bugünədək həyata keçirilmiş layihə və proqramlar barədə geniş məlumat verib. O, bu görüşün əsas məqsədinin təhsil sahəsində çalışan şəxslərin ehtiyaclarını və gözləntilərini müəyyənləşdirmək olduğunu qeyd edib. E.Nəsibov bu istiqamətdə aidiyyəti qurumlarla müzakirələrin davam etdirildiyini də diqqətə çatdırıb.

Discussions held at BEU on "Education Plus" card
A meeting has been organized at Baku Engineering University (BEU) with the participation of the pedagogical staff in a discussion format on the topic of the “Education Plus” card. The meeting exchanged views on this new project, which provides various benefits and privileges for educational personnel.
First, BEU Rector Yagub Piriyev spoke about a number of successful social and educational projects implemented by the Education Development Fund. The Rector emphasized the advantages of the “Student Plus” card aimed at students and positively evaluated the new project planned by the Fund for teachers, the “Education Plus” card, expressing his belief that it would be useful for educational personnel.
Later, Elnur Nasibov, Chairman of the Board of the Fund, provided extensive information on the projects and programs implemented to date within the framework of public-private partnership. He noted that the main goal of this meeting was to determine the needs and expectations of those working in the field of education. E. Nasibov also brought to attention that discussions with relevant institutions in this direction were continuing.
Extensive discussions were held during the meeting, and teachers' opinions and suggestions were listened to.