BMU-da təhsil alan əcnəbi tələbələr ağacəkmə kampaniyasında iştirak ediblər
Bakı Mühəndislik Universitetində (BMU) təhsil alan əcnəbi tələbələr Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyinin təşkilatçılığı ilə keçirilən, Elm və Təhsil Nazirliyinin də qoşulduğu növbəti ağacəkmə aksiyasında fəal iştirak ediblər.
Abşeron yarımadasında baş tutan aksiyaya universitetdə müxtəlif ixtisaslar üzrə təhsil alan Pakistan, Filippin, Fələstin, Rusiya, Nigeriya, Şri-Lanka vətəndaşları olan əcnəbi tələbələrlə yanaşı, BMU-nun Xarici Əlaqələr və Layihələrin İdarə olunması Şöbəsinin Əcnəbi tələbələrlə iş üzrə mütəxəssisi Nərmin Qəhrəmanlı da qoşulub.
Ölkədə sağlam ətraf mühitin yaradılması və mühafizəsi, ekoloji vəziyyətin yaxşılaşdırılması, yaşıllıqların artırılmasına töhfə vermək məqsədilə təşkil olunan kampaniya, eyni zamanda əcnəbi tələbələrin şəbəkələşməsi, ictimai fəallıqlarının artırılması məqsədinə xidmət edib. Aksiyaya, ümumilikdə 18 ali təhsil müəssisəsindən 33 ölkəni əhatə edən 100-dən çox əcnəbi tələbə qatılıb.
Tədbirdə ölkəmizdə təhsil alan əcnəbi tələbələrdən başqa, müvafiq qurumların, o cümlədən Dövlət Miqrasiya Xidməti, Xarici İşlər Nazirliyinin Beynəlxalq İnkişafa Yardım Agentliyi (AIDA), İslam Əməkdaşlıq Təşkilatı Gənclər Forumunun Avrasiya Regional Mərkəzinin nümayəndələri də iştirak ediblər.

Foreign students studying at Baku Engineering University (BEU) have taken an active part in the next tree planting campaign organized by the Ministry of Ecology and Natural Resources and joined by the Ministry of Science and Education.
Along with foreign students, citizens of Pakistan, Philippines, Palestine, Russia, Nigeria, Sri Lanka studying in various specialties at the university, Narmin Gahramanli, International Relations and Project Management Department specialist on work with foreign students, also participated in the campaign on the Absheron Peninsula.
The campaign, which was organized in order to contribute to the creation and protection of a healthy environment, the improvement of the ecological situation, and the increase of greenery in the country, also served the purpose of networking and increasing social activities of foreign students. More than 100 foreign students from 18 higher education institutions from 33 countries participated in the campaign.
Representatives of relevant institutions, including the State Migration Service, the Azerbaijan International Development Agency (AIDA) of the Ministry of Foreign Affairs, and the Eurasian Regional Center of Islamic Cooperation Youth Forum also attended the event.