Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) Tələbə Elmi Cəmiyyətinin və “SABAH.Lab” startap akselerasiya mərkəzinin birgə təşkilatçılığı ilə tədbir keçirilib.
Minimum mümkün məhsul (MVP) üzərində işləyən tələbə komandalarının öz startaplarını və bizneslərini inkişaf etdirməyə təşviq etmək məqsədi ilə təşkil olunan tədbirdə çıxış edən “SABAH.Lab”-ın əməkdaşları Aynur Əliyeva və Rüstəm Mədədzadə tələbələrə qurumun fəaliyyəti və həyata keçirdiyi müxtəlif proqramlar barədə məlumat veriblər. Qeyd edilib ki, Azərbaycan Respublikasının Elm və Təhsil Nazirliyinin təşəbbüsü ilə Təhsil İnstitutunun nəzdində fəaliyyət göstərən “SABAH.Lab” icra etdiyi proqramlar sayəsində müxtəlif sahələrdə yeni şirkətlərin qurulması və inkişafına dəstək verir.
Çıxışlar zamanı bu proqramlardan biri olan və MVP-lərin yaranmasında yardımçı olmaq məqsədi daşıyan “Sabah İnkubasiya proqramı”ndan da bəhs olunub. Proqram çərçivəsində startap ideyalarına dəstək göstərilməklə, biznes fəaliyyəti üçün növbəti mərhələlərin sürətlənməsinə təkan verildiyi vurğulanıb.

An event has been jointly organized by the Student Scientific Society of Baku Engineering University (BEU) and SABAH.Lab startup acceleration center.
Speaking at the event organized to encourage student teams working on the minimum viable product (MVP) to develop their startups and businesses, SABAH.Lab employees Aynur Aliyeva and Rustam Madadzada informed the students about the institution's activities and various programs implemented. It was noted that SABAH.Lab, operating under the Institute of Education at the initiative of the Ministry of Science and Education of the Republic of Azerbaijan, supported the establishment and development of new companies in various fields owing to the programs it implements.
During the speeches, the Sabah Incubation Program, which was one of these programs and aimed to assist in the creation of MVPs, was also mentioned. It was emphasized that by providing support to startup ideas within the framework of the program, acceleration of the next stages of business activity was encouraged.