Bakı Mühəndislik Universitetində (BMU) 2024/2025-ci tədris ilinin payız semestrinin qış imtahan sessiyası başa çatıb.
Bakalavriat və magistratura səviyyələrində dekabrın 29-da başlayan imtahanlar fevralın 1-dək davam edib. Eyni zamanda üzrlü səbəbdən imtahanda iştirak etməyən tələbələr üçün müvafiq qanunvericiliyin tələblərinə əsasən təkrar imtahanlar təşkil olunub.
İmtahanlarda şəffaflığın təmin edilməsi, tələbələrin biliyinin qiymətləndirilməsində obyektivliyin gözlənilməsi məqsədilə bütün zəruri tədbirlər gerçəkləşdirilib, Qərargah tərəfindən sessiyanın gedişinə operativ nəzarət edilib. Sessiya müddətində fəaliyyət göstərən Apelyasiya Komissiyasına daxil olan müraciətlər çevik araşdırılıb və müvafiq qərarlar verilib.
Bütövlükdə imtahanlar yüksək fəallıq şəraitində keçib və uğurla yekunlaşıb.
Qeyd edək ki, qiyabi təhsilalma forması üzrə imtahanlar isə fevralın 10-da başlamaqla bir həftə müddətində keçiriləcək.

Winter examination session ends at BEU
The winter examination session of the fall semester of the 2024/2025 academic year has ended at Baku Engineering University (BEU).
The exams, which began on December 29 at the bachelor's and master's levels, continued until February 1. Moreover, re-exams were organized for students who did not participate in the exam for a valid reason in accordance with the requirements of the relevant legislation.
All necessary measures were taken to ensure transparency in the exams and to ensure objectivity in assessing students' knowledge, and the Headquarters carried out operational control over the course of the session. The appeals received by the Appeals Commission operating during the session were promptly investigated and appropriate decisions were made.
Overall, the exams were held with high activity and successfully concluded.
Of note, the exams for the part-time form of education will be held for one week, starting on February 10.