BMU-da Qələbənin 5 illiyi münasibətilə keçirilən idman turnirinin qalibləri mükafatlandırılıb
Bakı Mühəndislik Universitetində (BMU) 44 günlük Vətən müharibəsində qazanılan tarixi Qələbənin 5 illiyi münasibətilə təşkil olunan idman turniri qaliblərinin mükafatlandırılması mərasimi keçirilib.
Tədbirdə çıxış edən BMU-nun rektoru Yaqub Piriyev Vətən müharibəsində əldə olunan möhtəşəm Qələbəni xalqımızın birliyi, həmrəyliyi və Müzəffər Ali Baş Komandan, Prezident İlham Əliyevin uzaqgörən siyasətinin parlaq nəticəsi adlandırıb. Qeyd edib ki, bu Zəfər Azərbaycan gəncliyinin yüksək vətənpərvərlik ruhunu və dövlətə sədaqətini bir daha nümayiş etdirdi.
Rektor vurğulayıb ki, BMU-da əməkdaşlar və tələbələr üçün təşkil olunan bu kimi tədbirlər gənclərin həm fiziki, həm də mənəvi inkişafına xidmət edir. İdman turnirinin əsas məqsədinin universitet kollektivində həmrəylik, dostluq və Qələbə ruhunu yaşatmaq, eyni zamanda gənclər arasında sağlam həyat tərzinin təbliğinə töhfə vermək olduğunu fikirlərinə əlavə edən Yaqub Piriyev qaliblərə ən xoş təbriklərini çatdırıb, onlara gələcək fəaliyyətlərində daha böyük uğurlar arzulayıb.
Tədbirdə məlumat verilib ki, BMU Həmkarlar İttifaqı Komitəsi, İdman Klubu, Tələbə Həmkarlar İttifaqı Komitəsinin birgə təşkilatçılığı ilə keçirilən, oktyabrın 31-nə kimi davam edən yarışmada əməkdaş və tələbələr şahmat, dama, həmçinin futbol idman növləri üzrə mübarizə aparıblar.
Çıxış edənlər bu kimi turnirlərin tələbə, habelə əməkdaşlar arasında həmrəyliyin, dostluğun və sağlam rəqabət mühitinin formalaşmasına xidmət göstərdiyini vurğulayıblar.

The award ceremony for the winners of the sports tournament organized at Baku Engineering University (BEU) on the occasion of the 5th anniversary of the historic Victory achieved in the 44-day Patriotic War has been held.
Speaking at the event, BEU Rector Yagub Piriyev called the magnificent Victory achieved in the Patriotic War a brilliant result of our people's unity, solidarity, and the far-sighted policy of the Victorious Supreme Commander-in-Chief, President Ilham Aliyev. He noted that this Victory once again demonstrated the high patriotic spirit and loyalty to the state of Azerbaijani youth.
The rector emphasized that such events organized for staff and students at BEU serve both the physical and spiritual development of young people. Adding to his remarks that the main purpose of the sports tournament was to keep alive the spirit of solidarity, friendship and Victory in the university community, as well as to contribute to the promotion of a healthy lifestyle among young people, Yagub Piriyev extended his warmest congratulations to the winners and wished them greater success in their future endeavors.
It was reported at the event that in the competition, organized jointly by the BEU Trade Union Committee, Sports Club, and Student Trade Union Committee and lasting until October 31, staff and students competed in chess, checkers, as well as football.
Speakers emphasized that such tournaments serve to foster solidarity, friendship and a healthy competitive environment among students and staff.