Bakı Mühəndislik Universitetində (BMU) Pedaqoji fakültənin sonuncu kursunda təhsil alan tələbələrin pedaqoji təcrübəyə göndərilməsi ilə bağlı görüşlər təşkil olunub.
Fakültənin dekanı, dosent Elşad Abdullayev tədris prosesində pedaqoji təcrübənin əhəmiyyətindən danışıb, tələbələrə tövsiyələrini verib. Bildirilib ki, tədris dilinin ingilis dili olması nəzərə alınaraq, bütün tələbələrin pedaqoji təcrübəsi beynəlxalq və özəl liseylərdə təşkil edilib. Belə ki, tələbələr Azərbaycan Britaniya Kolleci (ABC), XXI Əsr Beynəlxalq Təhsil və İnnovasiya Mərkəzi, Landau məktəbi, Zirvə liseyi, CELT Kolleci, İdrak liseyi, İstanbul liseyi və Hədəf liseyində pedaqoji təcrübədə olacaqlar.
Əvvəlki illərin məzunlarının bəzilərinin pedaqoji təcrübədən sonra həmin məktəblərdə işlə təmin olunmasını da nəzərə çatdıran dekan hər kəsə uğurlar arzulayıb.
Pedaqoji fakültənin tədris işləri üzrə dekan müavini, dosent Seyran Qayıbov, Riyaziyyat kafedrasının müdiri, professor Rakib Əfəndiyev, Kimya-biologiya kafedrasının müdiri, dosent Elmar İmanov, Riyaziyyat və İnformatika kafedrasının müdiri, dosent Hümbət Əliyev, Fizika kafedrasının müdiri, dosent Razim Bayramlı və fakültənin müəllimi Nərmin İbrahimova da çıxış edərək, tələbələri təcrübənin mahiyyəti, həmçinin qaydaları ilə tanış ediblər. Çıxışlarda təcrübə müddətində davamiyyət və məktəbin daxili nizam-intizam qaydalarına riayət olunmasının vacibliyi vurğulanıb.

Meetings have been organized on the sending of students studying in the last year of the Faculty of Education to pedagogical internship at Baku Engineering University.
Dean of the Faculty, associate professor Elshad Abdullayev noted the importance of pedagogical internship in the teaching process and gave recommendations to students. It was reported that taking into account the fact that the language of education is English, the pedagogical experience of all students was organized in international and private high schools. Thus, students will have pedagogical experience at Azerbaijan British College (ABC), XXI Century International Education and Innovation Center, Landau School, Zirva High School, CELT College, Idrak High School, Istanbul High School and Hadaf High School.
Noting that some of the graduates of the previous years were employed in those schools after their teaching experience, the dean wished everyone success.
Delivering a speech, Deputy Dean for Academic Affairs of the Education Faculty, associate professor Seyran Gayibov, head of the Mathematics Department, professor Rakib Afandiyev, head of the Chemistry and Biology Department, associate professor Elmar Imanov, head of the Mathematics and Informatics Department, associate professor Humbat Aliyev, head of the Physics Department, associate professor Razim Bayramli and faculty teacher Narmin Ibrahimova introduced the students to the essence and rules of the internship. In the speeches, the importance of attendance during the internship period and compliance with the school's internal discipline rules was emphasized.