BMU-da MÜSİAD və GOSB Texnoparkının nümayəndələri ilə görüş olub
Müstəqil Sənayeçi və İş Adamları Dərnəyinin (MÜSİAD) Azərbaycan nümayəndəliyi və Gebze Organize Sanayi Bölgesi (GOSB) Texnoparkının rəhbər heyəti Bakı Mühəndislik Universitetində (BMU) olub.
BMU-nun professor-müəllim heyətinin iştirak etdiyi görüşdə rektor Yaqub Piriyev universitetin fəaliyyəti, müasir laboratoriyaları, həmçinin son illər həyata keçirilən mühüm yeniliklərlə bağlı qonaqlara ətraflı məlumat verib.
Görüşdə MÜSİAD Azərbaycanın İdarə Heyətinin sədri Rəşad Cabirli, GOSB Texnoparkının baş direktoru professor Murat Çemberci və başqaları çıxış edərək sahibkarlıq ekosisteminin inkişafı, eyni zamanda BMU ilə əməkdaşlığın mümkün istiqamətlərinə dair fikirlərini bölüşüblər.
Universitet-sənaye iş birliyi yönündə əməkdaşlığın artırılması ilə bağlı geniş fikir mübadiləsinin aparıldığı görüşdə texnoparkların əhəmiyyətindən bəhs olunub. Bununla yanaşı, BMU Texnoparkı haqqında da ətraflı məlumat verilib, habelə Abşeron rayonunda həyata keçirilməsi nəzərdə tutulan bir sıra layihələr çərçivəsində əməkdaşlıq perspektivləri müzakirə edilib.

The Azerbaijani representation of the Independent Industrialists and Businessmen's Association (MUSIAD) and the management board of Gebze Organized Industrial Zone (GOSB) Technopark have visited Baku Engineering University (BMU).
At the meeting, which was attended by the faculty of BEU, Rector Yagub Piriyev provided the guests with detailed information about the university's activities, modern laboratories, as well as important innovations implemented in recent years.
At the meeting, Rashad Jabirli, Chairman of the Board of Directors of MUSIAD Azerbaijan, Professor Murat Chemberci, General Director of GOSB Technopark, and others spoke and shared their views on the development of the entrepreneurial ecosystem, as well as possible directions of cooperation with BEU.
The importance of technoparks was discussed at the meeting, where a wide exchange of views was held on increasing cooperation in the field of university-industry cooperation. Moreover, detailed information was provided about the BEU Technopark, and cooperation prospects within the framework of a number of projects planned to be implemented in the Absheron region were discussed.