Bakı Mühəndislik Universitetində (BMU) Tələbə Həmkarlar İttifaqı Komitəsi nəzdində Logistika Klubu tərəfindən “Logistikanı kəşf et” adlı təlim təşkil olunub.
Tədbirin məqsədi tələbələrin logistika sahəsində nəzəri və praktiki biliklərini artırmaq, onları peşəkar təcrübə ilə tanış etmək olub.
BMU-nun Mühəndislik fakültəsinin dekanı Asif Quliyev universitetdə keçirilən belə təlimlərin tələbələrin peşəkar inkişafına töhfə verdiyini bildirib və “Logistikanı kəşf et” tədbirinin bu baxımdan əhəmiyyətini vurğulayıb.
Logistika və nəqliyyat kafedrasının müdiri Bəxtiyar Namazov isə logistika sahəsində qlobal tendensiyaların, müasir texnologiyaların sözügedən sahəyə təsirini və tələbələrin bu istiqamətdə biliklərini praktik bacarıqlarla gücləndirməsinin önəmini diqqətə çatdırıb.
Çıxışların ardınca beynəlxalq logistika, satış, marketinq, biznesin inkişafı üzrə peşəkar mütəxəssis Arif Salahov təqdimatla çıxış edib. O, logistika, gömrük və beynəlxalq yükdaşımaları, həmçinin satış, biznesin inkişafı, rəqəmsal marketinq, CRM və keyfiyyətə nəzarət mövzularını əhatə edən praktiki və nəzəri bilikləri tələbələrlə bölüşüb. Təlimçi, həmçinin sahənin müasir çağırışları və əmək bazarındakı tələblər barədə danışaraq bu istiqamətdə inkişaf üçün gərəkli tövsiyələr verib.
Təlim interaktiv müzakirələrlə davam edib, iştirakçılar tərəfindən ünvanlanan suallar ətraflı cavablandırılıb. Fərqlənən tələbələr sertifikatla təltif olunublar.

Educational Training on Logistics Held at BEU
An educational training titled "Discover Logistics" has been organized by the Logistics Club under the Trade Union Committee of Students at Baku Engineering University (BEU).
The purpose of the event was to enhance students' theoretical and practical knowledge in the field of logistics and familiarize them with professional experience.
Asif Guliyev, Dean of the Faculty of Engineering at BEU, stated that such training sessions held at the university contribute to students' professional development and emphasized the significance of the "Discover Logistics" event in this regard.
Bakhtiyar Namazov, Head of the Department of Logistics and Transportation, drew attention to global trends in the field of logistics, the impact of modern technologies on the mentioned field, and the importance of students strengthening their knowledge in this direction with practical skills.
Following the speeches, Arif Salahov, a professional specialist in international logistics, sales, marketing, and business development, delivered a presentation. He shared practical and theoretical knowledge with students covering logistics, customs and international freight transportation, as well as sales, business development, digital marketing, CRM, and quality control topics. The trainer also discussed current challenges in the field and labor market requirements, providing necessary recommendations for development in this direction.
The training continued with interactive discussions, and questions addressed by participants were answered in detail. Distinguished students were awarded certificates.