BMU-da “Kimya maket günü” adlı sərgi təşkil olunub
Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) Pedaqoji fakültəsinin təşkilatçılığı ilə “Kimya maket günü” adı altında sərgi təşkil olunub. Sərgidə fakültənin Kimya-biologiya kafedrasının Kimya müəllimliyi ixtisası üzrə təhsil alan II və IV kurs tələbələrinin əl işləri nümayiş olunub.
Tələbələr keçdikləri qeyri-üzvi kimya və neft kimyası fənlərinə aid müxtəlif eksponatlar, o cümlədən soyutma qurğuları, neftin ətraf mühitə təsirinə aid maketlər (“Atom modeli”, “Süni vulkan reaksiyası”, "Kimyaçının şam yeməyi", “Neftin istehsalı” və s.) hazırlayıblar.
Maketlərin hazırlanmasında təkrar emal prinsipi əsas götürülərək, plastik və karton tipli tullantılardan istifadə edilib.
Sərgidə nümayiş olunan maketlər universitetin müəllim və tələbə heyəti tərəfindən böyük maraqla qarşılanıb.

An exhibition entitled "Chemistry Model Day" has beenorganized by the Education Faculty of Baku Engineering University (BEU). Handicrafts of II and IV year students of the Faculty of Chemistry-Biology Department studying Chemistry Education were displayed at the exhibition.
Students prepared various exhibits related to the disciplines of inorganic chemistry and petrochemicals, including cooling devices, models related to the effect of oil on the environment ("Atomic model", "Artificial volcano reaction", "Chemist's dinner", "Oil production", etc.).
Plastic and cardboard waste was used in the preparation of models based on the principle of recycling.
The models displayed in the exhibition were met with great interest by the teachers and students of the university.