BMU-da kibertəhlükəsizlik mövzusunda təlimlər
Bakı Mühəndislik Universiteti (BMU) İnformasiya və kompüter texnologiyaları fakültəsi və “Kapital Bank”ın birgə təşkilatçılığı ilə “İnformasiya təhlükəsizliyi” ixtisası üzrə təhsil alan tələbələr üçün 3 günlük silsilə təlimlər keçirilib.
Kibertəhlükəsizlik mövzusuna həsr edilmiş təlimlər universitetdə bu ilin may ayında istifadəyə verilən “Kapital Bank otağı”nda  təşkil olunub. Təlimin ilk günü bankın İnformasiya təhlükəsizliyi departamentinin Tətbiqi proqram təhlükəsizliyi üzrə rəhbəri İbrahim Əliyev və şöbənin əməkdaşı Fərhad Abdulkərimov “Kibertəhlükəsizlik sahəsində karyera”, ikinci gün  Tətbiqi proqram təhlükəsizliyi üzrə mütəxəssis Oqtay Nəbili “Kiber hücumların anatomiyası”, sonuncu gün isə həmin sahə üzrə mütəxəssis Fərid Lalayev “Tətbiqi proqramların təhlükəsizliyi” mövzularında təqdimatlar ediblər. Təqdimatlarda karyera imkanları, kibertəhlükəsizliyin gələcək perspektivləri, kibertəhdidlər, onlardan müdafiə və digər məsələlərdən bəhs olunub.
Təlimlərdə mütəxəssislər tələbələrin çoxsaylı suallarını cavablandırıb, həmçinin fəallıq göstərən tələbələrə sertifikatlar təqdim edilib.

Baku Engineering University (BEU) Faculty of Information and Computer Technologies and "Kapital Bank" jointly organized a series of 3-day trainings for students studying "Information security".
Trainings dedicated to the topic of cyber security were organized in the "Kapital Bank room" opened in May of this year at the university. On the first day of the training, Ibrahim Aliyev, Head of Applied Software Security of the Information Security Department of the bank, and Farhad Abdulkarimov, an employee of the department, made a presentation on "Career in the field of cyber security", on the second day, Ogtay Nabili, a specialist in Applied software security, on "Anatomy of cyber attacks", and on the last day, Farid Lalayev, an expert in the same field, on "Security of applied programs". The presentations discussed career opportunities, future prospects of cyber security, cyber threats, protection against them and other issues.
During the training, specialists answered numerous questions of the students, and certificates were presented to the active students.