BMU-da Keyfiyyətin təminatı şöbəsinin iclası keçirilib
Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) Distant Təhsil və Keyfiyyətin Təminatı Mərkəzinin (DTKTM) Keyfiyyətin təminatı şöbəsinin iclası keçirilib.
Toplantıda BMU-nun Tədris işləri üzrə prorektoru, professor Həmzağa Orucov və komissiya üzvləri iştirak edib.
Keyfiyyətin təminatı şöbəsinin müdiri Sevil İmanova yeni hazırlanmış “Universitetdaxili ünsiyyət təlimatı”, “Sənədlərin təsdiqi mexanizmi”, “AZİMUS elektron məlumat sistemi”nin əsasnamə və təlimatları barədə məlumat verib.
İclasda komissiya üzvləri tərəfindən təklif edilən əlavə və düzəlişlərlə bağlı müzakirələr aparılıb. Bununla yanaşı, universitet əməkdaşlarının yeni hazırlanmış təlimatlarla tanışlığı məqsədilə silsilə təlimlərin keçirilməsinin zəruriliyi vurğulanıb.

Baku Engineering University (BEU) has hosted a meeting of the Quality Assurance Department of the Center for Distance Education and Quality Assurance.
The meeting was attended by BEU Vice-Rector for Academic Affairs, Professor Hamzagha Orujov and members of the commission.
Sevil Imanova, Head of the Quality Assurance Department, provided information about the newly developed “Intra-university communication guidelines,” “Document approval process” and the regulations and instructions of "AZIMUS electronic information system.”
The meeting discussed the additions and amendments proposed by the commission members. Furthermore, the importance of the organization of a series of trainings was emphasized for the University staff to get acquainted with the newly developed guidelines.