Bakı Mühəndislik Universitetində (BMU) “Kargüzarlığın əsasları, kargüzarlıq sənədlərinin kodlaşdırılması və gələn - gedən sənədlərin qeydə alınması” mövzusunda təlim keçirilib.
Universitetin Keyfiyyətin təminatı şöbəsi tərəfindən təşkil olunan tədbirdə sənədləşdirmə və sənədlərlə işin təşkili üzrə fəaliyyət, sənədlərin hazırlanması üçün ümumi tələblər diqqətə çatdırılıb.
Keyfiyyətin təminatı şöbəsinin müdiri Sevil İmanova tədbirin önəmindən danışaraq qeyd edib ki, təlim ali təhsil müəssisəsinin institusional akkreditasiyasına hazırlıq prosesində sənədləşmə işlərinin bu prosedurun tələblərinə uyğun aparılmasına müsbət təsir göstərəcək.
Sonra universitetin Ümumi şöbəsinin müdiri Tahirə Quliyeva “Bakı Mühəndislik Universitetində kargüzarlığın aparılması qaydaları və struktur bölmələrinin şərti kodlaşdırılması” adlı təqdimatla çıxış edib. O, çıxışında sənədlərin hazırlanması üçün ümumi tələblər, sənədlərin tərtibi, rəsmiləşdirilməsi, arxivləşdirilməsi kimi məqamlara aydınlıq gətirib, eyni zamanda təlimdə sənədlərin icrasına nəzarətin təşkili, kompüter sənədlərinə dair tələblər haqda geniş məlumat verib.

Baku Engineering University (BEU) has hosted a training on "Basics of clerical work, coding of clerical documents and registration of incoming and outgoing documents".
At the event organized by the Quality Assurance Department of the University, the activity on documentation and organization of work with documents, general requirements for preparation of documents were brought to attention.
Speaking about the importance of the event, Sevil Imanova, head of the Quality Assurance Department, noted that the training would have a positive effect on the process of preparation for the institutional accreditation of the higher education institution in the process of conducting paperwork in accordance with the requirements of this procedure.
Later, the head of the General Department of the University, Tahira Guliyeva delivered a presentation "Regulations of clerical work and conventional coding of structural units at Baku Engineering University". In her speech, she clarified the general requirements for the preparation of documents, drafting, formalization, and archiving of documents, and at the same time, he gave extensive information about the organization of control over the execution of documents and the requirements for computer documents in the training.