BMU-da IT layihələrinin idarəedilməsi mövzusunda seminar
Bakı Mühəndislik Universitetində (BMU) informasiya texnologiyaları (IT) sahəsində təhsil alan tələbələr üçün ATL Akademiya ilə birgə “Agile/Scrum” mövzusunda interaktiv seminar təşkil olunub.
Universitetin İnformasiya və kompüter texnologiyaları fakültəsinin dekan əvəzi, professor Vaqif Qasımov tədbirdə çıxış edərək son zamanlar  müxtəlif IT şirkətləri ilə tələbələrin görüşünün təşkil olunmasını müsbət hal kimi qiymətləndirib. IT üzrə təhsil alan gənclərin yaxşı mütəxəssis kimi formalaşması baxımından belə təlimlərə hər zaman ehtiyac duyulduğunu deyən professor ATL Akademiyanın aktual mövzuda seminarlarının tələbələr üçün faydalı olacağına əminliyini söyləyib.
Sonra tədbirdə ATL Akademiya haqqında məlumat verilib, tədris qurumunun əsas missiyasının effektiv inkişaf etmək üçün proqramlaşdırma, IT biliklərinə sahib peşəkarların rolunu anlayan bizneslər və individuallara xidmət göstərmək olduğu bildirilib.
Ardınca akademiyanın məzunu, Beynəlxalq Bankın mütəxəssisi Aytac Müzəffərova IT layihələrinin idarəolunması ilə bağlı tədqimatla çıxış edib. IT məhsullarının ərsəyə gəlməsi prosesindən danışan bank əməkdaşı “Agile” (çevik layihə idarəetməsi fəlsəfəsi) haqqında ətraflı bəhs edib,  onun “Scrum”  (layihə edarəedilməsində spesifik metodologiya) ilə oxşar və fərqli cəhətlərini  izahlayıb. “Agile”nin 4 dəyər və 12 prinsip üzərində qurulduğunu deyən A.Müzəffərova onların hər birinin mahiyyəti və rolu haqqında da ətraflı informasiyaları nəzərə çatdırıb.

An interactive seminar on "Agile/Scrum" has been organized jointly with ATL Academy for students studying in the field of information technologies (IT) at Baku Engineering University (BEU).
Speaking at the event, acting dean of the Faculty of Information and Computer Technologies of the University, Professor Vagif Gasimov evaluated the recent meeting of students with various IT companies as a positive thing. Noting that such trainings are always needed in terms of the formation of IT-educated young people as good specialists, professor expressed his confidence that ATL Academy's seminars on current topics will be useful for students.
Later, at the event, information was given about ATL Academy. It was added that the main mission of the educational institution is to provide services to businesses and individuals who understand the role of professionals with programming and IT knowledge for effective development.
Afterwards, Aytac Muzaffarova, a graduate of the academy and an expert of the International Bank, gave a presentation on the management of IT projects. Emphasizing that the process of creating IT products, the bank employee spoke in detail about "Agile" (flexible project management philosophy) and explained its similarities and differences with "Scrum" (a specific project management methodology). Saying that "Agile" is based on 4 values and 12 principles, A. Muzaffarova gave detailed information about the essence and role of each of them.