Bakı Mühəndislik Universitetində (BMU) tələbələr üçün “İnnovasiya nədir? Məhsul sahibi kimdir?” mövzusunda master-klass keçirilib.
Tədbirdə “PAŞA Bank”-ın Biznes innovasiyaları departamentinin əməkdaşları Tahir Bayramlı, Yaşar Cəfərli və Yusif Səmədov tələbələr qarşısında çıxış ediblər.
Belə ki, T.Bayramlı innovasiya anlayışı, innovasiya tipləri, ixtira və innovasiya anlayışları arasındakı əlaqə, innovasiya prosesi və s. məsələlərə aydınlıq gətirib.
“İnnovasiyanı kimlər yaradır və məhsul sahibliyi nədir” mövzusunda çıxış edən Y.Cəfərli biznes, dizayn, texnologiya üçlüyündə məhsul sahibinin yeri və onun öhdəlikləri haqqında geniş məlumat verib.
Növbəti “İlk məhsul sahibi işim” adlı təqdimatda isə Y.Səmədov məhsul sahibi kimi qət etdiyi yol və bu sahədə şəxsi təcrübəsini tələbələrlə bölüşüb.
Universitetin Müəssisələrlə əlaqələr və karyera departamentinin təşkilatçılığı ilə baş tutan tədbirin sonunda natiqlər mövzu ilə bağlı tələbələri maraqlandıran sualları cavabalandırıblar.

Baku Engineering University (BEU) has hosted a master class for students on "What is innovation? Who is the product owner?".
Tahir Bayramli, Yashar Jafarli and Yusif Samadov, employees of the Business Innovations Department of PASHA Bank took the floor in front of the students at the event.
Thus, T.Bayramli clarified the issues such as the concept of innovation, types of innovation, the relationship between the concepts of invention and innovation, the process of innovation, and etc.
Speaking on the topic "Who creates innovation and what is product ownership", Y. Jafarli gave extensive information about the place of the product owner and his responsibilities in the triad of business, design, and technology.
In the next presentation entitled "My first work as a product owner", Y. Samadov shared his path as a product owner and his personal experience in this field with the students.
At the end of the event, organized by BEU Department on work with enterprises and career, the speakers answered the students' questions about the topic