BMU-da ingilis dilində təhsil alan I kurs tələbələri arasında “Brain Ring” yarışması keçirilib
Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) I kurs  tələbələri arasında  “Brain Ring” yarışması keçirilib. Universitetin İngilis dili bölməsinin müəllimi Çinarə Nərimanovanın təşəbbüsü ilə baş tutan yarışmada İnformasiya texnologiyaları, Dövlət və  bələdiyyə idarəetməsi, Biznesin idarə edilməsi, Nəqliyyatda servis, Proseslərin avtomatlaşdırılması ixtisasları üzrə (tədris ingilis dilində) təhsil alan ilk kurs tələbələri iştirak edib.
Yarış tələbələrin ingilis dilini daha yaxşı mənimsəmələrinə yardımçı olmaq, eyni zamanda, onların dərsdən kənar vaxtlarını səmərəli keçirmələrini təşkil etmək məqsədi daşıyıb.
Tədbirdə Pedaqoji fakültənin dekanı dos. Elşad Abdullayev,  İngilis dili kafedrasının müdiri dos. Nərminə Əliyeva, Pedaqoji fakültənin dekan müavini Kənan Bəşirov və universitetin müəllimləri Tamara Atakişiyeva, Nigar Orucova, Fuad Həsənov və Müzəffər Kərimbəyli münsiflər heyəti qismində iştirak ediblər.

Brain Ring competition held among first-year students studying in English at BEU
Brain Ring competition has been held among first-year students of Baku Engineering University (BEU). First-year students of the Departments of Information Technologies, Public Administration, Business Administration, Transport Service, Process Automation (in English) participated in the competition, which was initiated by the teacher of the English Language Department of the university Chinara Narimanova.
The competition aimed to help students master the English language better, as well as to arrange their leiusure time activities effectively.
The Dean of the Education Faculty, assoc. prof. Elshad Abdullayev, head of the English Language Department, assoc. prof. Narmina Aliyeva, Deputy Dean of the Education Faculty Kanan Bashirov and university teachers Tamara Atakishiyeva, Nigar Orujova, Fuad Hasanov and Muzaffar Karimbeyli attended event as a jury.