Bakı Mühəndislik Universitetində (BMU) icbari tibbi sığortanın təbliği, bu sahədə əhalinin maarifləndirilməsi çərçivəsində növbəti tədbir keçirilib.
Universitetin tələbə və müəllim heyətinin iştirak etdiyi tədbirdə İcbari Tibbi Sığorta üzrə Dövlət Agentliyinin əməkdaşı Fuad Bayramov geniş təqdimatla çıxış edib. Təqdimat zamanı icbari tibbi sığorta sisteminin məqsədi, sistemdən istifadə qaydaları, müraciət formaları, Xidmətlər Zərfinə daxil olan tibbi xidmətlər, eləcə də bu xidmətlərin həyata keçirildiyi tibb müəssisələri və s. haqda tədbir iştirakçılarına məlumat verilib.
İcbari tibbi sığorta çərçivəsində təminat verilən tibbi xidmətlər toplusundan ətraflı danışan F.Bayramov icbari tibbi sığortanın maliyyə mənbələri hesabına sığortaolunanlara müvafiq növdə, həcmdə və şərtlərlə təqdim olunan Xidmətlər Zərfinda hazırda 2550 tibbi xidmətin yer aldığını, bu sayın tədricən 3000-ə çatdırılacağını bildirib.

Another event has been held at Baku Engineering University (BEU) within the framework of promotion of compulsory health insurance and public education in this field.
Fuad Bayramov, an employee of the State Agency for Compulsory Health Insurance, made an extensive presentation at the event, attended by students and teachers of the university. During the presentation, event participants were informed about the purpose of the compulsory health insurance system, rules for using the system, application forms, medical services included in the Services Package, as well as medical institutions where these services are performed, etc.
Speaking in detail about the set of medical services provided within the framework of compulsory health insurance, F. Bayramov noted that currently 2,550 medical services were included in the Services Envelope provided to the insured at the expense of the financial sources of compulsory medical insurance in the appropriate type, volume and conditions, and this number would gradually be increased to 3,000.