BMU-da I kurs tələbələri ilə karyera görüşü
Bakı Mühəndislik Universitetində (BMU) İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsinin birinci kurs tələbələri ilə karyera yönümlü görüş təşkil edilib. Görüşün məqsədi tələbələrə peşə fəaliyyətlərində erkən mərhələdən düzgün istiqamət vermək, onların karyera planlaşdırmaq bacarıqlarını inkişaf etdirmək olub.
Tədbirdə öncə BMU-nun Müəssisələrlə Əlaqələr və Karyera Mərkəzinin fəaliyyəti barədə ümumi məlumat verilib. Qeyd olunub ki, mərkəz tələbələrin praktiki biliklərinin artırılması, təcrübə proqramlarında iştiraklarının təmin olunması, eləcə də əmək bazarına hazırlıq prosesində mühüm rol oynayır. Bildirilib ki, mərkəz həmçinin universitet ilə sənaye müəssisələri arasında əlaqələrin möhkəmlənməsi istiqamətində aktiv fəaliyyət göstərir.
Sonra şəxsi inkişaf planı hazırlamağın, məqsədlərin düzgün müəyyən edilməsinin və davamlı inkişafın əhəmiyyətindən danışılıb. Tələbələrə uğurlu karyera qurmaq üçün universitetdə təhsil aldıqları dövr ərzində atmalı olduqları addımlar barədə gərəkli tövsiyələr verilib.
Tədbir zamanı iştirakçılarla fərdi karyera planlaması aparılıb, onların maraq və məqsədlərinə uyğun təkliflər səsləndirilib, suallar cavablandırılıb.

Career meeting with first-year students at BEU
A career-oriented meeting has been organized with first-year students of the Faculty of Economics and Administrative Sciences at Baku Engineering University (BEU). The purpose of the meeting was to give students the right direction in their professional activities from an early stage and to develop their career planning skills.
At the event, general information was first provided on the activities of the BEU Department on work with enterprises and career. It was noted that the center plays an important role in increasing students' practical knowledge, ensuring their participation in internship programs, as well as in the process of preparing for the labor market. It was noted that the center also actively works to strengthen relations between the university and industrial enterprises.
Later, the importance of preparing a personal development plan, correctly defining goals, and sustainable development was discussed. The students were given necessary recommendations on the steps they should take during their studies at the university to build a successful career.
During the event, individual career planning was conducted with the participants, proposals were made in accordance with their interests and goals, and questions were answered.