Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) Distant Təhsil və Keyfiyyətin Təminatı Mərkəzinin (DTKTM) təşkilatçılığı ilə təlim keçirilib.
Açılış nitqi çıxış edən Keyfiyyətin təminatı şöbəsinin müdiri Sevil İmanova son bir il ərzində mərkəz tərəfindən müxtəlif istiqamətlərdə təlimlər təşkil olunduğunu diqqətə çatdırıb. Növbəti təlimin “Google alətlərindən istifadə”nin təkmilləşdirilməsi məqsədilə keçirildiyini deyən S.İmanova bu tədbirin universitetin tyutor və laborantları üçün nəzərdə tutulduğunu fikirlərinə əlavə edib. O, təlimlərin sonunda imtahan keçiriləcəyini, nəticələrə görə iki fərqli sertifikat veriləcəyini bildirib, iştirakçılara uğurlar arzulayıb.
BMU-nun Tədris işləri üzrə prorektoru, professor Həmzağa Orucov tyutor və laborantların iştirak etdiyi təlimin əhəmiyyətini vurğulayıb. Dərs qeydiyyatı, elektron jurnalların açılması kimi məsələlərə xüsusi diqqət edilməli olduğunu vurğulayan prorektor yaz semestrinin imtahan sessiyasının yaxınlaşdığını xatırladıb, bununla bağlı vacib məqamlara toxunub.
Bir çox məsələlərin həllində tyutor və laborantların aktiv rol oynadığını bildirən BMU-nun Tərbiyə işləri üzrə prorektoru Bayram Hüseynzadə onların üzərinə böyük vəzifə düşdüyünü qeyd edib. Prorektor çıxışında universitetdaxili davamiyyət, nizam-intizam məsələlərindən söz açıb, qaydalara riayət etməyin vacibliyini nəzərə çatdırıb.
Sonra DTKTM-in mütəxəssisi Fuad Qurbanov “Google alətlərindən istifadə” mövzusunda geniş təqdimatla çıxış edib.

Center for Distance Education and Quality Assurance of Baku Engineering University (BEU) has organized a training.
In her opening speech, Sevil Imanova, Head of the Quality Assurance Department, noted that the center organized trainings in various areas over the past year. By emphasizing that the next training aimed to improve “Use of Google tools," S.Imanova added that the event was intended for tutors and laboratory assistants of the University. She underlined that an exam would be held at the end of the training, and two different certificates would be issued based on the results. At the end of her speech, Sevil Imanova wished success to the participants.
BEU Vice-Rector for Academic Affairs, Professor Hamzagha Orujov stressed the significance of the training participated by tutors and laboratory assistants. Underlining the need to pay special attention to issues, including course registration, opening of electronic journals, the Vice-Rector reminded that the spring examination session was approaching, and touched upon important points in this regard.
Pointing out an active role of tutors and laboratory assistants in solving many issues, BEU Vice-Rector for Educational Affairs Bayram Huseynzada said that they bore a great responsibility. In his speech, the Vice-Rector highlighted the attendance and discipline issues at the University, and the importance of following the rules.