Bakı Mühəndislik Universitetində (BMU) Azərbaycan Gənc Müəllimlər Assosiasiyası (AGMA) tərəfindən “Gənc müəllim platforması”nın (gencmuellim.az) pedaqoji ixtisas üzrə təhsil alan tələbələr üçün təqdimat mərasimi keçirilib.
Görüşün keçirilməsində məqsəd tələbələrdən başlanan effektiv inkubasiya sistemi yaratmaqla gələcəyin müəllimlərinə dəstək olmaq üçün yaradılan gencmuellim.az platformasını tanıtmaqdan ibarət olub.
Açılış nitqi ilə çıxış edən BMU-nun Pedaqoji fakültəsinin dekanı, dos. Elşad Abdullayev tədbirin əhəmiyyətini, platformanın gənc müəllimlərə yeni imkanlar yaradacağına ümidvar olduğunu vurğulayıb.
Sonra AGMA-nın sədri Rüfət Əsədzadə tələbələrə "Tələbə, məzun yox, təcrübəli məzun" mövzusunda seminar keçib.
Çıxışında gencmuellim.az platformasının müəllimlərə davamlı öyrənmə fürsəti verdiyini deyən R.Əsədzadə hazırda platformada 3500-dən çox aktiv müəllimin və 18 müxtəlif kursun mövcud olduğunu bildirib.

Azerbaijan Young Teachers Association (AYTA) has held a presentation ceremony of "Young Teachers Platform" (gencmuellim.az) at Baku Engineering University (BEU) for students studying in the field of pedagogy.
The meeting aimed to promote gencmuellim.az , which was created to support future teachers by creating an effective incubation system that started with students.
Dean of Education Faculty of BEU, assoc.prof. Elshad Abdullayev expressed the importance of the event and his hope that the platform would create new opportunities for young teachers.
Then chairman of AYTA Rufat Asadzada gave a seminar to the students on "Students, not graduates, experienced graduates".
Noting that gencmuellim.az platform gave teachers an opportunity for continuous learning, R.Asadzada added that there are currently more than 3500 active teachers and 18 different courses available on the platform.
At the end, the students' questions were answered and recommendations were given on relevant topics.