BMU-da gənc dizaynerlərin əl işlərindən ibarət sərgi keçiriləcək
Bakı Mühəndislik Universitetində (BMU) “Dizayn” ixtisasında təhsil alan tələbələrin növbəti yaradıcılıq sərgisi keçiriləcək.
Memarlıq və inşaat fakültəsinin Dizayn kafedrasının baş müəllimi Rasim Qurbanov və  tələbələrinin birgə hazırladığı “Dizaynerlərin rəng palitrasının izləri” adlı sərginin əsas məqsədi tələbələrin praktiki biliklərini inkişaf etdirmək, gənc dizaynerlərin rəng duyumunu, özünəməxsus ifadə tərzini və müasir sənət baxışını geniş auditoriyaya nümayiş etdirməkdir. Sərgi, həmçinin tələbələrin praktiki bacarıqlarını artırmaqla yanaşı, onların incəsənət mühitinə inteqrasiyasına da dəstək verməyi hədəfləyir.
“Art Studio Azerbaijan” MMC ilə birgə həyata keçirilən və dekabr ayında nümayişi planlaşdırılan sərgidə kətan üzərində akril, həmçinin qarışıq texnikalarla işlənmiş, tələbələrin fərdi yaradıcılıq baxışını əks etdirən əsərlər təqdim olunacaq.

An upcoming creative exhibition will feature the works of students studying "Design" at Baku Engineering University (BEU).
The exhibition titled "Traces of Designers' Color Palette," jointly prepared by Rasim Gurbanov, senior lecturer at the Design Department of the Faculty of Architecture and Construction, and his students, aims to develop students' practical knowledge and showcase young designers' color perception, distinctive style of expression, and contemporary art vision to a wider audience. The exhibition also seeks to enhance students' practical skills while supporting their integration into the art community.
Organized in collaboration with "Art Studio Azerbaijan" LLC and scheduled for December, the exhibition will present works created with acrylic on canvas as well as mixed media techniques, reflecting the students' individual creative vision.