Bakı Mühəndislik Universitetində (BMU) “İnnovasiyalar Mərkəzi” tərəfindən həyata keçirilən “Gələcək üçün bacarıqlar” layihəsinin 2-ci “Tusi (2C)” inkubasiya proqramı çərçivəsində tələbələrlə görüş təşkil olunub.
Tədbirdə çıxış edən BMU-nun Elm və innovasiya şöbəsinin müdiri Elçin Yusubov “Gələcək üçün bacarıqlar” layihəsinin önəmini vurğulayıb. Layihəyə uyğun olaraq indiyə qədər gerçəkləşdirilən proqramlarda BMU-nun aktiv iştirakını önə çəkən və bununla bağlı statistik məlumatları nəzərə çatdıran şöbə müdiri, həmçinin proqramlarla bağlı maarifləndirici tədbirlərin əhəmiyyətindən danışıb.
Sonra “İnnovasiyalar Mərkəzi”nin baş layihə meneceri Zinəddin Babayev “Gələcək üçün bacarıqlar” layihəsinin əsas məqsədlərini vurğulayıb. Layihə çərçivəsində hazırda icra olunan inkubasiya proqramı haqqında ətraflı məlumat verən, tələbələri bu proqramda fəal iştiraka dəvət edən Z.Babayev çıxışında bir sıra beynəlxalq startap layihələrindən də söz açıb.

A meeting with students was organized within the framework of the 2nd "Tusi (2C)" Incubation Program of the Skills for the Future project implemented by the Innovation Center at Baku Engineering University (BEU).
Speaking at the event, the head of the Science and Innovation Department of BEU Elchin Yusubov, emphasized the importance of the Skills for the Future project. Highlighting the active participation of BEU in the programs implemented so far in accordance with the project, the head of the department also spoke about the significance of educational activities related to the programs.
Then the chief project manager of the Innovations Center Zinaddin Babayev noted the main goals of the Skills for the Future project. Providing detailed information about the currently implemented incubation program within the project and inviting students to actively participate in this program, Z.Babayev also mentioned a number of international start-up projects.