BMU-da fəlsəfə doktoru elmi dərəcəsi almaq üçün fərq imtahanı keçirilib
Bakı Mühəndislik Universitetində (BMU) “Sistemli analiz, idarəetmə və informasiyanın işlənməsi” ixtisası üzrə fəlsəfə doktoru elmi dərəcəsi almaq üçün fərq imtahanı keçirilib. İmtahan texnika sahəsində ali təhsili olmayan iddiaçıların dissertasiyasının profili üzrə “Texnikanın əsasları” ümumelmi fənnini əhatə edib.
İmtahan komissiyasının sədri, BMU-nun tədris işləri üzrə prorektoru professor Həmzağa Orucov, Magistratura və doktorantura şöbəsinin müdiri professor Şikar Qasımov çıxış ediblər.
İmtahan qaydaları barədə tanışlıqdan sonra sualların cavablandırılması prosesi başlayıb.
Verilmiş müddətdə sualları uğurla cavablandıran dissertant Ramil Mirzəyev imtahanda müvəffəqiyyət qazanıb.

A distinction exam has been held at Baku Engineering University (BEU) to obtain a PhD degree in the specialty "System Analysis, Management and Information Processing". The exam covered the general science subject "Fundamentals of Engineering" for the dissertation profile of applicants without higher education in the field of engineering.
The chairman of the examination commission, BEU Vice-Rector for Academic Affairs Professor Hamzaga Orujov, and the head of the Department of Master's and Doctoral Studies, Professor Shikar Gasimov made speeches.
After familiarization with the examination rules, the process of answering questions began.
Dissertation candidate Ramil Mirzayev, who successfully answered the questions within the given time, succeeded in the exam.