Bakı Mühəndislik Universiteti (BMU) Tələbə Gənclər Təşkilatının (TGT) təşəbbüsü ilə tələbələr üçün “Excel ilə data analizi” adlı təlim keçirilib.
“Handex” MMC-nin təlimçisi Rəşad Qurbanov tələbələrə data anlayşı, data məlumatların əldə olunma mərhələləri, data analizi və biznes analizi haqda məlumat verib, həmçinin data analizinin biznesdə faydaları, düzgün strategiya və qərarverməyə təsiri barədə ətraflı danışıb.
Tələbələrlə interaktiv formatda keçirilən təlimdə R.Qurbanov bazar araşdırmaları zamanı toplanan məlumatlar əsasında biznes sahəsində vizual cavablara əsaslanaraq, mövcud vəziyyətin dəyərləndirilməsi, eyni zamanda biznesin inkişafına təkan verəcək doğru və effektiv qərarların verilməsi prosesini konkret təcrübə və nümunələr üzərindən izah edib.

Baku Engineering University (BEU) Student Youth Organization (SYO) has organized a training for students "Data analysis with Excel".
The trainer of "Handex" LLC Rashad Gurbanov informed the students about data understanding, stages of data acquisition, data analysis and business analysis, and also talked in detail about the benefits of data analysis in business, the right strategy and impact on decision-making.
In the training held in an interactive format with students, R. Gurbanov explained the process of evaluating the current situation and making the right and effective decisions that will stimulate business development, based on visual responses in the business field based on the data collected during market research, based on concrete experiences and examples.