Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) Müəssisələrlə əlaqələr və karyera departamentinin təşkilatçılığı ilə “eManat” şirkətinin nümayəndələri ali təhsil ocağının Kompüter və informasiya texnologiyaları ixtisasının tələbələri ilə görüşüb.
Görüşün keçirilməsində məqsəd universitetin Kompüter və informasiya texnologiyaları ixtisası üzrə bakalavr təhsili alan III və IV kurs tələbələrini şirkətlə, onun müvafiq proqramları ilə yaxından tanış etmək, həmçinin qurumda təcrübə proqramı keçən tələbələrə məzun olduqdan sonra iş həyatlarında dəstək verməkdir.
Şirkətin İnsan resursları şöbəsinin rəhbəri Günel Qaçayeva təmsil etdiyi qurum haqqında məlumat verib. Şirkətin “Modenis MMC“ adı ilə yarandığını bildirən G.Qaçayeva onun 2013-cü ildə “eManat” brendi ilə Azərbaycan ödəniş bazarına daxil olduğunu diqqətə çatdırıb. Qeyd edib ki, şirkət hazırda özünəxidmət nağd ödəniş köşkləri şəbəkəsini və eManat+ elektron pul kisəsi/onlayn ödəniş platformasını idarə edir.
Şirkətin Biznesin inkişafı üzrə eksperti Azər Əkbərov “emanat.az” saytı və “eManat+” “IOS/Android” mobil tətbiqləri barədə zəruri məlumatlarla iştirakçıları tanış edib. O, istifadəçilərin nağdsız şəkildə elektron pul kisəsi və ya bank kartı hesabından müxtəlif ödənişləri tez və rahat həyata keçirə bildiklərini deyib. Bildirib ki, “eManat” ödəniş köşkləri və “eManat+“ platforması vasitəsilə 500-dən artıq xidmət təminatçısının xeyrinə kommunal xidmətlər, mobil rabitə, telefon, internet, kabel televiziyası, əyləncə, bank və s. ödənişlər etmək mümkündür.
Sonra təcrübə proqramı haqqında ətraflı məlumatlar tələbələrin diqqətinə çatdırılıb. Vurğulanıb ki, təcrübə proqramı universitetlər arasında keçiriləcək və proqrama qatılacaq tələbələr şirkətin verdiyi kriteriyalara cavab verdiyi halda, may ayının 1-dən şirkətin baş ofisində və digər müəssisələrində təcrübəyə cəlb olunacaq. Təcrübənin sonunda təşkil olunan müsabiqədən uğurla keçən namizədlər işlə təmin ediləcək.
Tədbir tələbələri maraqlandıran sualların cavablandırılması ilə davam edib.
Görüşdə BMU-nun tələbələri (Kompüter texnologiyalar ixtisasının II kurs tələbəsi Coşqun Həsənov, İnformasiya texnologiyaları ixtisasının III kurs tələbəsi Rəfael Səlimov, İnformasiya texnologiyaları ixtisasının III kurs tələbəsi Ürfət Abbasov) şirkət nümayəndələri tərəfindən verilən suallarda aktivlik nümayiş etdirdikləri üçün hədiyyələrlə mükafatlandırılıblar.

Under the organization of the Department on work with entreprises and career of Baku Engineering University (BEU), the representatives of “eManat” has met with the students majoring in Computer and Information Technologies.
The meeting aims to acquaint 3rd and 4th year undergraduate students majoring in Computer and Information Technologies with the company and its relevant programs, as well as to support students, who underwent an internship program at the organization, in their working lives after graduation.
Gunel Gachayeva, HR manager of the company, provided information about the organization she represented. Noting that the company was established under the name "Modenis LLC," G. Gachayeva pointed out that it entered the Azerbaijani payment market in 2013 with eManat brand. The company currently operates a network of self-service cash payment kiosks and the eManat + e-wallet/online payment platform.
Azar Akbarov, the company's Business Development Specialist, briefed the participants on the emanat.az website and eManat + IOS / Android mobile applications. He emphasized that users could quickly and easily make various payments from e-wallet or bank card account. Furthermore, he added that users could also easily pay in favor of more than 200 service providers such as utilities, mobile phone operators, internet, cable television, entertainment, banking etc.
Later, detailed information about the internship program was brought to the attention of students. Of note, the internship program will be held among universities, and students who meet the criteria set by the company will be involved in internship at the head office of the company and other organizations from May 1. Candidates who successfully pass the competition at the end of the internship will be provided with jobs.
The event was followed by answering students' questions.
At the meeting, BEU students (2nd year student majoring in Computer Technologies Joshgun Hasanov, 3rd year majoring in Information Technologies Rafael Salimov, 3rd year student majoring in Information Technologies Urfat Abbasov) were awarded prizes for being active in answering questions from company representatives.